Zespół Szkół
w Goleniowie
72-100 Goleniów
ul.Niepodległości 1B
Telefon/fax:914184274,
914431133
e-mail: zssgol@wp.pl
 
Kampania Państwowej Komisji ds. Pedofilii "#Rozmawiaj#Reaguj" A   B   C
   Strona główna      Rok szkolny 2013/2014      Kwiecień 2014

 W kwietniu 2014 roku uczniowie z klas I-III b, bc i c wzięli udział 

w specjalnie dla nich zorganizowanych zajęciach dogoterapii. 


Lekcję przeprowadziła pani Irmina Hendel – dyplomowany kynoterapeuta, a towarzyszyły jej Aura i Buba – bardzo spokojne i cierpliwe labradory. Zaproponowane spotkanie miało dostarczyć uczestnikom pozytywnego ładunku emocjonalnego oraz stymulować rozwój ich zmysłów i postrzeganie. Podczas zajęć uczniowie początkowo przyzwyczajali się do kontaktu z psami oraz uczyli się, w jaki sposób wydawać im polecenia i odnieść satysfakcję z obcowania ze zwierzakiem. Utrwalali również schemat ciała, doskonalili orientowanie się w przestrzeni i przełamywali lęk w kontaktach z otoczeniem, ale przede wszystkim dobrze się bawili.


więcej

 

 

 DZIEŃ ZIEMI 2014. Z okazji Międzynarodowego Dnia Ziemi, 30 kwietnia wzięliśmy udział w rajdzie leśnym na temat: "ODKRYWAMY TAJEMNICE ZIEMI". 


Rozwiązywaliśmy zadania przyrodnicze i ekologiczne, pokonując kolejne etapy trasy rajdu przy pomocy orientacyjnej mapy terenu. W ten sposób dotarliśmy do dziesięciu stanowisk kontrolnych, zdobywając kolejne klucze do skarbu Ziemi. Wytrwale pokonaliśmy czterokilometrową trasę leśną i zasłużyliśmy na pieczone kiełbaski oraz chwilę odpoczynku przy ognisku. W lesie szukaliśmy ukrytego skarbu. Nie było łatwo, ale z pomocą nowoczesnych technik lokalizacyjnych udało się. Znaleźliśmy skarb z darami Ziemi, które były dla nas smaczną przekąską.


więcej


Tego samego dnia, na 5, 6 i 7 lekcji zorganizowany został Dzień Ziemi dla klas gimnazjalnych i szkoły zawodowej. 


Uczniowie mieli możliwość obejrzenia ciekawego filmu o bogactwie naszej Ziemi, a także z wielkim zaangażowaniem brali udział w quizie ekologicznym.  Wielkim wsparciem dla klas okazali się wychowawcy i inni nauczyciele, którzy wykazali się ogromną wiedzą z zakresu przyrody. Tytuł Mistrzowie Ekologii zdobyła klasa I gimnazjum. Podczas quizu uczniowie mogli wypróbować słodkie potrawy przygotowane przez II klasę zawodową. Dzień Ziemi zakończył się grillem przygotowanym przez uczniów.

 

więcej

 


 Poznajcie nas  i nasze talenty. I edycja  konkursu „Mam talent” w Goleniowie w Zespole SzkółWe wtorek 29.04.2014 w naszej  szkole odbył się finał konkursu „Mam talent”. 


Finaliści zaprezentowali się w sześciu dyscyplinach . Amplituda emocji od wzruszenia po  salwy śmiechu sięgała zenitu. W malowaniu (podczas  konkursu finaliści malowali obrazy na wybrany przez siebie temat)wygrał  Marcin Walczak, w śpiewaniu Mariusz Michalski, w tańczeniu Jagoda Kozłowska, w sporcie Mateusz Sikora, w umiejętnościach praktycznych(czesanie) Justyna Młudzik i w twórczości literackiej przyznano trzy równorzędne nagrody  dla Oli Frydrych, Jacka  Kuśmierka oraz Daniela Stępnia. Główną nagrodę (namiot ze śpiworem)otrzymał Łukasz Bęben brawurowo  wykonujący piosenkę w języku angielskim. Publiczność  spontanicznie , bardzo żywiołowo kibicowała  wykonawcom .  Na imprezę przybyli również goście z OREWU w Goleniowie  i z PPP. Wierzymy ,że mamy jeszcze wielu uczniów z ukrytymi  talentami i  następna edycja z pewnością będzie jeszcze bardziej zaskakująca . Serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom dzięki, którym finaliści otrzymali cenne nagrody i słodkie upominki.

 

więcej


 I Mistrzostwa Szkoły w Tenisie Stołowym. 


W czwartek 10 kwietnia odbyły się w Zespole Szkół w Goleniowie I Mistrzostwa Szkoły w Tenisie Stołowym. 

W zawodach uczestniczyło 30 uczniów i uczennic w trzech kategoriach: pierwsza kategoria - Szkoła Podstawowa oraz Szkoła Przysposabiająca do Pracy, druga – Gimnazjum i Zasadnicza Szkoła Zawodowa oraz trzecia kategoria - dziewczęta. Po trzech godzinach zmagań wyłoniono zwycięzców. W pierwszej kategorii zwyciężył Bartosz Gikiewicz przed Jackiem Bojko i Andrzejem Janowskim. W drugiej najlepszy był Bartosz Dudziński, który w grze finałowej wygrał ze swoim bratem Klaudiuszem, trzecie miejsce zajął Daniel Kaczmarek. W kategorii dziewcząt pierwsze miejsce zajęła Patrycja Skorża, druga była Miranda Merta, a trzecia Patrycja Konecka.


więcej


 
 
         X Lokalny Dzień Treningowy Programu Aktywności Motorycznej Olimpiad Specjalnych  - Goleniów 2014. Działający w Zespole Szkół w Goleniowie klub  sportowy „Gwiazda” oraz stowarzyszenie „Niepokonani”, byli w dniu 8 kwietnia organizatorami X Lokalnego  Dnia Treningowego Programu Aktywności Motorycznej Olimpiad Specjalnych, pod patronatem starosty goleniowskiego Pana Tomasza Stanisławskiego. 
Dzień Treningowy to impreza sportowa pozwalająca na sprawdzenie i zademonstrowanie przez jej uczestników zdobytych na lekcjach wychowania fizycznego, treningach i zajęciach rewalidacyjnych umiejętności ruchowych.  Jak co roku należało pokonać osiem torów przeszkód nawiązujących do różnych dyscyplin sportu. Zawodnicy biegali slalomem tocząc dużą piłkę lub prowadząc kijem hokejowym kółko ringo, nakładali obręcze na stojaki, przebiegali przez przeszkody, przenosili piłki o różnym ciężarze, sadzili „ziemniaki”. Konkurencje nie były oceniane, a na każdego uczestnika czekało podium z medalami i puchary ufundowane przez Starostwo powiatowe oraz słodki poczęstunek od firmy „Asprod”z Klinisk. Jak co roku nie zawiodły występujące drużyny, których było 8: z Zespołu Szkół w Goleniowie, Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Nowogardzie, Zespołu Szkół nr 12 w Szczecinie, Szkoły Podstawowej nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi w Goleniowie i Środowiskowego Domu Samopomocy również z Goleniowa. Należy jeszcze wspomnieć o występach artystycznych rozpoczynających zawody. Gościem gospodarzy był Piotr Sołtysiński wraz z  Klubem Aikido z Nowogardu.

 

 
 2 kwietnia w Szczecinie odbyły się Mistrzostwa Województwa Zachodniopomorskiego w Biegach Przełajowych. 

Zawodnicy ścigali się po terenach Lasku Arkońskiego na różnych dystansach, m.in. 800m, 1500m i 2000m w zależności od kategorii wiekowej. Nasi zawodnicy dobiegali do mety na miejscach w pierwszej dziesiątce. Najlepszy wynik osiągnęła Eliza zajmując 6 miejsce w biegu na dystansie 800m. Wynik super !!! Naszą szkołę reprezentowali: Eliza Cichocka, Paulina Rogala, Ola Frydrych, Andrzej Janowski, Adrian Kaczmarek, Bartek Gikiewicz i Adrian Staciwa. 

Serdecznie gratulujemy:)

 

 

 

© Od 2007 Created by - Jerzy Ratajczak