Zespół Szkół
w Goleniowie
72-100 Goleniów
ul.Niepodległości 1B
Telefon/fax:914184274,
914431133
e-mail: zssgol@wp.pl
 
Kampania Państwowej Komisji ds. Pedofilii "#Rozmawiaj#Reaguj" A   B   C
   Strona główna      Rok szkolny 2015/2016      Paźdiernik 2015

 

 Dnia 20.10.2015 roku w Zespole Szkół Zawodowych w Goleniowie odbył się konkurs gastronomiczny na „ Najsprawniejszego młodego kucharza.” 
 W konkursie uczestniczyło sześć uczennic Zasadniczej Szkoły Zawodowej:

  • uczennica klasy I ZSZ: Paulina Rogala
  • uczennica klasy II ZSZ: Emilia Młudzik
  • uczniowie klasy III ZSZ: Malwina Piasecka, Daria Kropidłowska, Marta Dąbrowska, Karolina Mietlicka

Zadaniem uczennic było sporządzenie placków ziemniaczanych. Najsprawniejszym młodym kucharzem okazała się Emilia Młudzik – uczennica zajęła I miejsce, II miejsce  zajęła Daria Kropidłowska oraz III miejsce zajęła Paulina Rogala. Wszystkie uczennice wykazały się dużym zaangażowaniem. Uczestnikom konkursu serdecznie dziękujemy, a zwycięzcom gratulujemy.

Organizatorzy - nauczyciele przedmiotów zawodowych: Alicja Rotter i Monika Siwienki

 

więcej


 16.10.2015 r. Uroczysty apel szkolny z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

 07.10.2015 r. Wyjazd do gospodarstwa agroturystycznego w Tarnówku na Dzień Ziemniaka. 
Jak co roku, w naszej szkole obchodzony jest Dzień Ziemniaka. Jednak tym razem postanowiliśmy spędzić go na łonie przyrody, i w jak najbliższym jej otoczeniu. Wybraliśmy się na wycieczkę do zaprzyjaźnionego Gospodarstwa Agroturystycznego w Tarnówku, gdzie czas mija na wspaniałej zabawie, obcowaniu z przyrodą, relaksie w miłym miejscu. Zabawy ruchowe na świeżym powietrzu, dały nam siłę i energię do zabaw tematycznych, związanych z ziemniakiem. Były zawody sportowe z ziemniakiem w roli głównej, które dały nam mnóstwo radości. Humory dopisywały wszystkim uczestnikom wycieczki, a było nas sporo, bo na wycieczkę wybrały się klasy: I-IIIa, IIa, IIIc, IV-VIb, IVbc, IVc, i I-IIIgB. Ukoronowaniem pobytu, było wspólne pieczenie kiełbasek na ognisku. Następnego dnia z przywiezionych z gospodarstwa ziemniaków, zrobiliśmy frytki. Był to smaczny akcent kończący naszą zabawę ziemniaczaną.  


 

 02.10. 2015 r. Dzień Chłopaka na stojaka! 

A dokładnie na tańcząco! Wzorem lat ubiegłych, z okazji tego doniosłego święta, w naszej szkole odbyła się dyskoteka. Najpierw zabawa dla młodszych, potem dla starszych uczniów. Były też konkursy: wyścigi rzędów na hulajnogach i rzut jajkami do celu. Śmiechu było co niemiara! A zabawa, jak zwykle, za szybko się skończyła… zwłaszcza dla tych, którzy nie zdążyli oderwać się od ścian J

 

 Mamy maszynę brajlowską! 
Od września bieżącego roku do grona uczniów naszej szkoły dołączył Michał. Michał uczęszcza do I klasy gimnazjum i jest niesamowity! Niesamowity pod wieloma względami: jest wesoły, spontaniczny i nie widzi…  Mimo, że od urodzenia nie dano mu było patrzeć oczami, bardzo sprawnie pisze, czyta i uczy się nowych rzeczy zupełnie, jak inni uczniowie. Aby to jednak mógł robić niezbędny był zakup maszyny do pisania brajlem (jedynym systemem zapisu dostępnym osobom niewidomym).  Dzięki życzliwości Starostwu Powiatowemu w Goleniowie było to możliwe. Teraz Michał bierze udział w zajęciach na równi z innymi uczniami, a my wiemy, że każdy nasz uczeń może liczyć nie tylko na naszą pomoc, ale i wsparcie urzędników, którym nieobojętna jest jakość edukacji niepełnosprawnych uczniów. 


 

© Od 2007 Created by - Jerzy Ratajczak