Zespół Szkół
w Goleniowie
72-100 Goleniów
ul.Niepodległości 1B
Telefon/fax:914184274,
914431133
e-mail: zssgol@wp.pl
 
Kampania Państwowej Komisji ds. Pedofilii "#Rozmawiaj#Reaguj" A   B   C
   Strona główna      Projekt "Żyj smacznie i zdrowo"      Sprawozdanie

Sprawozdanie z projektu edukacyjnego - "Żyj smacznie i zdrowo"


W miesiącach kwietniu i maju Gimnazjum z Zespołu Szkół w Goleniowie wzięło udział w projekcie edukacyjnym „Żyj smacznie i zdrowo”.


Uczniowie kl I i i II ga przygotowali zdrowe i pożywne koktajle owocowo-warzywne przy wsparciu p. Alicji Rotter i p. Barbary Całkiewicz. Na degustację zostały zaproszone klasy IV, V i VI b wraz z wychowawcą.

Wszystkim bardzo smakowało, a młodsi uczniowie mogli dowiedzieć się o wartościach odżywczych, które znajdują się w owocach i warzywach od swoich starszych kolegów. Wydarzenie to zostało uwiecznione na zdjęciach.

     zdjęcia

We wszystkich klasach gimnazjalnych zostały przeprowadzone ankiety żywieniowe, których wyniki przedstawiono na wykresach. Uczniowie mieli możliwość obliczyć swoje BMI, co pomogło im w określeniu swojej prawidłowej wagi ciała.

wyniki ankiet

Podczas lekcji biologii przedstawiona została prezentacja multimedialna, dzięki której uczniowie mogli poznać główne składniki pokarmowe oraz dowiedzieć się, co tak naprawdę jest ważne w prawidłowym odżywianiu się.

Dzięki uczestnictwu w tym programie edukacyjnym uczniowie naszej szkoły z pewnością zapamiętają główne zasady racjonalnego odżywiania i będą starali się stosować je każdego dnia. 


 

© Od 2007 Created by - Jerzy Ratajczak