Zespół Szkół
w Goleniowie
72-100 Goleniów
ul.Niepodległości 1B
Telefon/fax:914184274,
914431133
e-mail: zssgol@wp.pl

   Strona główna      Aktualności - rok szkolny 2021/2022      Czerwiec 2022

 

 Edukacyjna Sieć Antysmogowa W roku szkolnym 2021/2022 Zespół Szkół w Goleniowie ubiega się o włączenie do Edukacyjnej Sieci Antysmogowej. 

ESA to program informacyjny na rzecz czystego powietrza realizowany przez Państwowy Instytut Badawczy NASK we współpracy z Polskim Alarmem Smogowym. Do ESA zapraszane są wszystkie szkoły, których społecznościom nie jest obojętny stan powietrza jakim oddychamy. Szkoły, w których zarówno nauczyciele, rodzice, jak i uczniowie są gotowi podjąć aktywne działania na rzecz czystego powietrza, zdrowia i otaczającego nas środowiska. Koordynatorem programu na terenie naszej szkoły jest p. Sylwia Piórkowska-Zubko. Przystępując do programu możemy zdobyć dla naszej szkoły miernik jakości powietrza i możliwość uczestniczenia w angażujących zajęciach ekologicznych. W ramach obchodów Dnia Ziemi, uczniowie starszych klas szkoły podstawowej pod kierunkiem p. Barbary Całkiewicz wzięli udział w zajęciach pt.: „Co wisi w powietrzu?” Celem zajęć było uzmysłowienie zjawiska SMOGu, poznanie przyczyn jego występowania, poznanie skutków zdrowotnych wynikających z faktu oddychania zanieczyszczonym powietrzem oraz sposobów chronienia się przed SMOGiem.

prezentacja


 Porozmawiajmy o zdrowiu i nowych zagrożeniach


W ramach Programu ,,Porozmawiajmy o zdrowiu i nowych zagrożeniach'' w Zespole Szkół odbyły się spotkania edukacyjne wraz z przedstawicielem Policji i Sanepidu.

K. Taraska

© 2007 - 2020 Created by - Jerzy Ratajczak (do 28.08.2020 r.)