Zespół Szkół
w Goleniowie
72-100 Goleniów
ul.Niepodległości 1B
Telefon/fax:914184274,
914431133
e-mail: zssgol@wp.pl
 
Kampania Państwowej Komisji ds. Pedofilii "#Rozmawiaj#Reaguj" A   B   C
   Strona główna      Rok szkolny 2015/2016      Grudzień 2015
 22.12.2015 roku w Zespole Szkół, w Goleniowie przy ulicy Niepodległości 1B zgodnie z tradycją odbyła się wigilia szkolna. 
Spotkanie wigilijne rozpoczęło się jasełkami przygotowanymi przez uczniów pod czujnym okiem p. Izabeli Stanuch, p. Agaty Januszko i p. Joanny Stanuch- Piotrowicz.

 


Jasełka


W tym tak dla nas ważnym dniu, nie mogło zabraknąć wśród nas zaproszonych gości z powiatu goleniowskiego, z Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu p. Izabeli Furmańskiej i p. Urszuli Kaniuk, księdza Proboszcza Rafała Hoczka. Zaproszenie przyjęli również rodzice z Rady Rodziców, którzy swa obecnością zawsze wspierają działania szkoły. Ksiądz Proboszcz Rafał Hoczek złożył wszystkim świąteczne życzenia i zaprosił do symbolicznego podzielenia się opłatkiem z przesłaniem, aby te święta były czasem spokoju, miłości i pojednania
 
 
 
WIĘCEJ - Wigilie klasowe


Pojawił się również św. Mikołaj z workiem pełnym prezentów dla każdego znalazło się coś słodkiego, zdrowego i zaskakującego. Szkolna Wigilia zakończyła się wspólnym kolędowaniem uczniów i nauczycieli. Pracownicy Zespołu Szkół wraz
z uczniami życzą zdrowych, pogodnych, magicznych i szczęśliwych Świąt Bożego Narodzenia.  Niech przesłanie płynące
z wiersza ks. Jana Twardowskiego dopełni nasze życzenia świąteczne, które na ręce wszystkich składają pracownicy Zespołu Szkół w Goleniowie.

Pomódlmy się w Noc Betlejemską,

w Noc Szczęśliwego Rozwiązania,

by wszystko się nam rozplątało,

węzły, konflikty, powikłania.

 

Oby się wszystkie trudne sprawy

porozkręcały jak supełki,

własne ambicje i urazy

zaczęły śmieszyć jak kukiełki.

 

I oby w nas złośliwe jędze

pozamieniały się w owieczki,

a w oczach mądre łzy stanęły

jak na choince barwnej świeczki.

 

By anioł podarł każdy dramat

aż do rozdziału ostatniego,

kładąc na serce pogmatwane,

jak na osiołka – kompres śniegu.

 

Aby się wszystko uprościło –

było zwyczajne – proste sobie –

by szpak pstrokaty, zagrypiony

fikał koziołki nam na grobie.

 

Aby wątpiący się rozpłakał

na cud czekając w swej kolejce,

a Matka Boska – cichych, ufnych –

jak ciepły pled wzięła na ręce.


 Międzyszkolny konkurs plastyczno-techniczny „Łańcuch na choinkę” rozstrzygnięty. 


Uczniowie naszej szkoły brali udział w Międzyszkolnym konkursie plastyczno-technicznym „Łańcuch na choinkę” organizowanym przez Szkołę Podstawową z Oddziałami Integracyjnymi nr 4 im. Bolesława Chrobrego w Goleniowie. Laureatem konkursu zostali uczniowie klasy IIIa, którzy wykonali 2 prace zbiorowe.  21 grudnia 2015 r. uczniowie wraz 

z wychowawcą Dorotą Baczewska zostali zaproszeni na uroczysty apel, gdzie zostały wręczone dyplomy i nagrody.


więcej  

 

 Dnia 18.12.2015 r. w piątek odbyło się spotkanie wigilijne Zasadniczej Szkoły Zawodowej. 

Tradycyjne potrawy świąteczne przygotowywali uczniowie podczas zajęć praktycznych. Na stole zagościły następujące potrawy barszcz czerwony, pierogi z kapusta i grzybami, karp, śledzie a także wiele słodkości.  Uczniowie  - pracownicy pomocniczy  obsługi hotelowej stworzyli piękną aranżację stołu bożonarodzeniowego, co spowodowało, że wszyscy poczuliśmy się jak w domu. 


Swoją obecnością zaszczycili nas Pan Dyrektor Wojciech Maciejewski a także Pani wicedyrektor Natalia Mełech. Byli też oczywiście obecni wszyscy wychowawcy klas zawodowych i nauczyciele przedmiotów zawodowych.  Spotkanie upłynęło w miłej atmosferze dając przedsmak domowej wigilii. Mamy nadzieję, że wspólne świętowanie i przygotowywanie potraw przyczyni się do kultywowania polskich tradycji bożonarodzeniowych. Nauczyciele praktycznej nauki zawodu.


więcej


 16 grudnia br. odbyło się uroczyste wręczenie nagród i wyróżnień 

w konkursie plastycznym pt.: Las jesienią 


adresowanym m.in. do dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych. Pierwszym etapem współzawdnictwa było przygotowanie prac w macierzystych placówkach, a następnie wybrane dzieła kwalifikowano do drugiego etapu i wysyłano do organizatora, czyli Nadleśnictwa Goleniów. 

Spośród uczniów naszej szkoły wyróżnieni zostali:

   •    Wiktoria Mroziak z klasy III a,
   •    Jakub Pich z klasy IV c oraz
   •    Marcin Zieliński z klasy VI a.

Natomiast nagrody otrzymali:

   • Andrzej Zwierz (kl. III c), który zajął pierwsze miejsce w kategorii wiekowej klas I-III oraz
   • Tomasz Mroziak (kl. III b), który w tej samej grupie wiekowej zajął miejsce trzecie.

Spośród uczniów klas IV-VI nagrodzeni zostali:

    • Weronika Mroziak (kl. V b), która zdobyła pierwszą nagrodę i
    • Adrian Kaczmarek (kl. VI a), który uplasował się na miejscu trzecim.

Dzieciom i młodzieży serdecznie gratulujemy, jak również nauczycielkom, pod których czujnym okiem prace były przygotowywane.

 

więcej

 

 W poniedziałek 14 grudnia 2015 r. można było poczuć magię świąt 

w stołówce szkolnej, 


gdzie odbyła się wystawa stołów bożonarodzeniowych przygotowana przez Zasadniczą Szkołę Zawodową. Uczniowie wraz z nauczycielami stworzyli piękny, świąteczny nastrój, co można było zobaczyć podczas zwiedzania wystawy. Mamy nadzieję, że uczniowie wykorzystają niektóre aranżacje przy dekorowaniu stołów świątecznych w swoich domach.

Nauczyciele przedmiotów zawodowych

więcej  11 grudnia znów zagrali Niepokonani - działo się oj działo

więcej 1          więcej 2
 

 10.12.2015 r. klasy IIa, IVbc i IV-VIb wybrały się na wycieczkę na Pocztę Główną w Goleniowie. 


Głównym celem wycieczki uczniów, było poznanie pracy listonosza i pracowników poczty, jednak celem pośrednim, i chyba bardziej nadającym emocji całej wyprawie, było wysłanie listów do Świętego Mikołaja. Uczniowie podczas wizyty na poczcie, dowiedzieli się, kto to był pocztylion i skąd symbol trąby w znaku firmowym poczty. Poznali też zakamarki poczty, w których odbywa się codzienna, nie łatwa przecież praca listonosza. Każdy z uczniów, mógł osobiście postawić pieczęć pocztową na karcie pocztowej. Na koniec, zostały wysłane listy, z marzeniami do Mikołaja. Mamy nadzieję, że wszystkie życzenia zostaną wysłuchane i prezenty dotrą na czas. To była niezwykle kształcąca wycieczka.

więcej

 
 
 Dyrektor Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Poznaniu upoważnił Zespół Szkół Specjalnych w Goleniowie 

 

do zorganizowania praktycznej części egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie – pracownik pomocniczy obsługi hotelowej, w zakresie wykonywania prac pomocniczych w obiektach świadczących usługi hotelarskie. To już drugie upoważnienie wydane Zespołowi Szkół w tym roku. W lutym szkoła otrzymała upoważnienie do zorganizowania praktycznej części egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie kucharz, w zakresie sporządzania potraw i napojów. Zespół Szkół w Goleniowie otrzymał od Instytutu Pamięci Narodowej oddział w Szczecinie, szereg wspaniałych pomocy dydaktycznych w postaci gier, tek edukacyjnych, książek, mapy a także materiałów do nauczania historii dla osób niewidomych i słabowidzących. Powyższe publikacje i gry będą stanowić nagrody dla uczniów za udział w szkolnych konkursach wiedzy historycznej, a także będą cennym źródłem wiedzy, pozwolą na poszerzanie zainteresowań historią oraz ułatwią jej przyswajanie przez dzieci i młodzież niepełnosprawną intelektualnie. Serdecznie dziękujemy! 
Jolanta Paś

 
 
 W dniu 10 grudnia 2015 r. 9-ciu nauczycieli naszej szkoły wzięło udział w warsztatach „Historia w kolorach” zorganizowanym przez Instytut Pamięci Narodowej.  Celem warsztatów było przedstawienie pomocy dydaktycznych proponowanych przez IPN związanych z wprowadzaniem symboli narodowych w proces dydaktyczny oraz praktyczne zajęcia pokazujące zastosowanie tych pomocy w praktyce szkolnej. Przedstawicielka IPN, p. M. Wujda przeprowadziła spotkanie w sposób bardzo przyjemny i efektywny, a na zakończenie przekazała szkole zestaw gier i filmów „Polak mały”. 
Jolanta Paś

więcej

 

© Od 2007 Created by - Jerzy Ratajczak