Zespół Szkół
w Goleniowie
72-100 Goleniów
ul.Niepodległości 1B
Telefon/fax:914184274,
914431133
e-mail: zssgol@wp.pl
 
Kampania Państwowej Komisji ds. Pedofilii "#Rozmawiaj#Reaguj" A   B   C
   Strona główna      Rok szkolny 2016/2017      Grudzień 2016
 
 Jasełka w Zespole Szkół w Goleniowie

Dnia 22 grudnia odbyły się Jasełka szkolne z udziałem uczniów i nauczycieli Zespołu Szkół w Goleniowie. W uroczystości uczestniczyli zaproszeni goście: przedstawiciel Starostwa Powiatowego Pani Sylwia Dzidziul, Ksiądz proboszcz Rafał Hoczek oraz rodzice uczniów. W świątecznej atmosferze składaliśmy sobie życzenia, dzieliliśmy się opłatkiem,  a na koniec uroczystości uczniowie otrzymali słodycze od św. Mikołaja. 

Katarzyna Taraska





 Dnia 20.12.2015 r. w wtorek odbyło się spotkanie wigilijne Zasadniczej Szkoły Zawodowej.


 
Tradycyjne potrawy świąteczne przygotowywali uczniowie podczas zajęć praktycznych. Na stole zagościły następujące potrawy barszcz czerwony, pierogi z kapusta i grzybami, śledzie a także wiele słodkości.  Uczniowie  - pracownicy pomocniczy  obsługi hotelowej stworzyli piękną aranżację stołu bożonarodzeniowego, co spowodowało, że wszyscy poczuliśmy się jak w domu. Swoją obecnością zaszczycili nas Pan Dyrektor Wojciech Maciejewski a także Pani wicedyrektor Natalia Mełech. Byli też oczywiście obecni wszyscy wychowawcy klas zawodowych i nauczyciele przedmiotów zawodowych.  Spotkanie upłynęło w miłej atmosferze dając przedsmak domowej wigilii. Mamy nadzieję, że wspólne świętowanie i przygotowywanie potraw przyczyni się do kultywowania polskich tradycji bożonarodzeniowych. 

Nauczyciele praktycznej nauki zawodu.

 


 Wyjście do Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej im. C.K. Norwida
w Goleniowie. 



Dnia 20 grudnia 2016 uczniowie klas 1bc i 3b wraz ze swoimi wychowawczyniami odwiedzili bibliotekę miejską. Została przygotowana dla nich projekcja bajki „Królowa Lodu”. Uczniowie z zaciekawieniem oglądali bajkę, która wprowadziła wszystkich w zimowy nastrój. Na zakończenie nasi najmilsi mogli cieszyć się atrakcjami w kąciku zabaw.



 Hej kolęda, kolęda! Wigilia Absolwentów 2106 

Cieszymy się, że absolwenci Szkoły Przysposabiającej do Pracy działającej przy Zespole Szkół w Goleniowie wciąż miło wspominają wspólne chwile! Jeszcze bardziej ucieszyła nas liczna obecność byłych uczniów wraz z rodzicami na spotkaniu wigilijnym, które odbyło się w naszej szkole 16 grudnia. To była bogata Wigilia - mnóstwo było wzruszenia związanego ze wspólnym spotkaniem, dobrych emocji, ciepłych rozmów i oczywiście kolędowania naszego chóru pod dyrygenturą pani Joanny Stanuch - Piotrowicz. O bogactwo świątecznego stołu zadbali uczniowie Zasadniczej Szkoły Zawodowej oraz Szkoły Przysposabiającej do Pracy, którzy ucieszyli podniebienia tradycyjnymi potrawami wigilijnymi. Ucztowaniu i kolędowaniu nie było końca! Aby długo i pięknie wspominać nasze spotkanie, absolwenci obdarowani zostali przygotowanymi własnoręcznie przez młodszych kolegów pamiątkami wykonanymi z wikliny papierowej (przy tej okazji ogromne podziękowania dla Zakładu Karnego za przygotowanie wikliny papierowej). Jeszcze raz dziękujemy absolwentom i ich rodzinom za przybycie i już teraz zapraszamy do wspólnego świętowania w przyszłym roku!
 
Na ten rok składamy życzenia pełnych pokoju i radości Świąt Bożego Narodzenia:

"Hej, w dzień narodzenia

Syna Jedynego,

Ojca przedwiecznego,

Boga prawdziwego,

Wesoło śpiewajmy,

Chwałę Bogu dajmy!

Hej kolęda, kolęda! 



 Świetlicowy konkurs na najdłuższy łańcuch choinkowy 



16 grudnia w naszej świetlicy odbył się konkurs na najdłuższy łańcuch choinkowy. Uczniowie w losowo dobranych parach mieli wykonać jak najdłuższy łańcuch z kolorowego papieru, według własnego pomysłu. Na wykonanie zadania mieli tylko 15 minut. Po upływie wyznaczonego czasu każda para rozłożyła swój łańcuch na podłodze, a Pan Dyrektor wyłonił zwycięzców. Pierwsze miejsce zajęli: Aleksandra Grodnicka i Kacper Jędrzejewski, drugie- Magdalena Mroziak i Weronika Mroziak, natomiast trzecie- Agata Janowska i Wiktoria Skura. Wszyscy uczestnicy otrzymali słodkie upominki a zwycięzcy nagrody. Na koniec wszystkie wykonane łańcuchy połączyliśmy w jedną całość i udekorowaliśmy nim naszą świetlicę. 
Agnieszka Morawska

 
 
 W środę 14 grudnia 2016 r. można było poczuć magię świąt w stołówce szkolnej, gdzie odbył się konkurs aranżacji stołów bożonarodzeniowych. 


W konkursie uczestniczyły klasy Zasadniczej Szkoły Zawodowej w Goleniowie oraz uczniowie z Specjalnego Ośrodka Szkolno –Wychowawczego nr 1 w Policach. Uczniowie stworzyli piękny, świąteczny nastrój, który udzielił się wszystkim uczestnikom łącznie z jury. Komisja po ciężkiej pracy, (gdyż wybór najładniejszego stołu bożonarodzeniowego był bardzo trudny), przyznała następujące miejsca: I miejsce klasa III ZSZkc w Goleniowie II miejsce klasa III ZSZk w Goleniowie III miejsce klasa Ib SOSW w Poliach Mamy nadzieję, że uczniowie wykorzystają niektóre aranżacje przy dekorowaniu stołów świątecznych w swoich domach. 
Nauczyciele przedmiotów zawodowych

 
 
 Wyniki finału konkursu plastycznego pt. „PRACA LEŚNIKA" 



Uczniowie klas I-VI Zespołu Szkół w Goleniowie brali udział w konkursie plastycznym pt. „PRACA LEŚNIKA" organizowanym przez Nadleśnictwo Goleniów. Prace uczniów przedstawiały pracę leśników z zakresu hodowli lasu, ochrony lasu, użytkowania lasu oraz działań strażników leśnych. W grudniu w świetlicy Nadleśnictwa Goleniów, odbyło się uroczyste wręczenie nagród i wyróżnień. Uczniowie, którzy nie mogli osobiście odebrać nagród, otrzymali je z rąk dyrektora szkoły na apelu. 

Oto nasi laureaci:

Andrzej Zwierz klasa 3c – I miejsce

Julia Wyrębska klasa 3b – wyróżnienie

Oliwier Miłek klasa 1bc – wyróżnienie

Julia Kosiaty klasa 5a – I miejsce

Wiktoria Skura klasa 5b – wyróżnienie

Jakun Jędrzejweski klasa 5a - wyróżnienie

Gratulacje dla laureatów J

więcej

 
 
  
06.12.2016.r. Od samego rana, po budynku szkoły chodził Mikołaj, który obdarowywał uczniów łakociami. 



Wzbudzał wiele pozytywnych emocji, szczególnie wśród najmłodszych uczniów Szkoły Podstawowej. Z nimi to właśnie, dłużej zabawił, na wspólnych tańcach, śpiewie i konkursach. Najmłodsi uczniowie, bardzo entuzjastycznie reagowali na postać Mikołaja, chętnie brali udział w zabawach i mikołajowej rozgrzewce sportowej. Na zakończenie wizyty Mikołaj tradycyjnie obdarował wszystkich uczestników zabawy ciasteczkami.

 
 
 III Miejsce Zespołu Szkół w Goleniowie w Wojewódzkim Konkursie Żeglarskim


 
Dnia 5.12.2016 r. uczniowie III klasy Zasadniczej Szkoły Zawodowej przy Zespole Szkół w Goleniowie: Alan Gęga,
Tomasz Koksa i MichalinaPraszczyk reprezentowali naszą szkołę w Wojewódzkim Konkursie Żeglarskim. Organizatorem konkursu było Szkolne Koło Edukacji Wodnej i Żeglarskiej działające przy ZSS nr 10 w Szczecinie. Z okazji 50 urodzin jachtu Magnolia, uczniowie rozwiązywali test ze znajomości historii jachtu, wiązali liny żeglarskie, wspólnie śpiewali szanty.
Szczęśliwi z dyplomem III miejsca i z nagrodami wróciliśmy do szkoły. 
Ahoj - Katarzyna Taraska


 
Połknęliśmy bakcyla wikliny papierowej !

Jako ludzie ciekawi świata i innych z wielką radością powitaliśmy w progach Szkoły Przysposabiającej do Pracy działającej przy Zespole Szkół panią Grażynę Prużańską, która wprowadziła nas w tajniki wyplatania form świątecznych z wikliny papierowej. Za sprawą pani Grażyny pod naszymi palcami urósł las choinek, ruszyła produkcja dzwonków świątecznych i innych elementów dekoracyjnych. 


Zaraziliśmy się bakcylem wyplatania! Dzięki takim spotkaniom możemy rozwijać swoje zainteresowania i kreatywność, jest to dla nas miły sprawdzian naszej samodzielności i własnej inwencji twórczej. Dziękujemy serdecznie za szczodre dzielenie się z nami wiedzą i umiejętnościami oraz za ciepłą atmosferę podczas zajęć! Oczywiście, liczymy na więcej!!! Przy tej okazji ogromne podziękowania dla Oddziału Terapeutycznego z Zakładu Karnego w Goleniowie za przygotowanie dla Szkoły wikliny papierowej, bez której nie mogłoby się odbyć szkolenie.


 

© Od 2007 Created by - Jerzy Ratajczak