Zespół Szkół
w Goleniowie
72-100 Goleniów
ul.Niepodległości 1B
Telefon/fax:914184274,
914431133
e-mail: zssgol@wp.pl
 
Kampania Państwowej Komisji ds. Pedofilii "#Rozmawiaj#Reaguj" A   B   C
   Strona główna      Rok szkolny 2014/2015      Kwiecień 2015
 

 Dnia 30.04.2015 roku w Zespole Szkół Zawodowych w Goleniowie po raz pierwszy odbył się konkurs gastronomiczny na „ Najszybszego i najsprawniejszego młodego kucharza”.


W konkursie uczestniczyło ośmioro uczniów Zasadniczej Szkoły Zawodowej:

  • uczniowie klasy I ZSZ: Żaneta Janowska, Emilia Młudzik, Maciej Tomkowicz
  • uczniowie klasy II ZSZ: Bartłomiej Sierakowski , Ineza Jakubowska,
  • uczniowie klasy III ZSZ: Karolina Kuradczyk, Aleksandra Mazur, Malwina Piasecka,

Zadaniem uczniów było sporządzenie oraz dekoracja omletu biszkoptowego. Najszybszym i najsprawniejszym kucharzem okazała się Emilia Młudzik – uczennica zajęła I miejsce, II miejsce   zajęła Ineza Jakubowska, a III miejsce zajął Maciej Tomkowicz. Wszyscy uczniowie wykazali się dużym zaangażowaniem i inwencją twórczą. Uczestnikom konkursu serdecznie dziękujemy, a zwycięzcom gratulujemy. 

Nauczyciele przedmiotów zawodowych Alicja Rotter i Monika Siwienki

więcej


 23.04.2015 r. „Ziemia – żywa planeta” - obchodzimy Międzynarodowy Dzień Ziemi w Zespole Szkół w Goleniowie. 


W tym roku uczniowie  szkoły podstawowej i przysposabiającej do pracy otrzymali LIST OD ZIEMI z prośbą o to, by wcielili się w NAUKOWCÓW. Podzieleni na grupy badawcze wyruszyli w teren leśny poszukując dowodów na to, że nasza Ziemia jest wyjątkową żywą planetą. Zadanie było nie łatwe. Grupy naukowców musiały odnaleźć właściwą drogę na wyznaczonej trasie, wyszukać w terenie stacje badawcze, zaznaczyć w dokumentacji swoją obecność na stacji i rozwiązać zadanie przyrodnicze. Wszystkie grupy poradziły sobie z większymi lub mniejszymi przeciwnościami losu (w lesie mieszkają złośliwe chochliki). W przewidywanym czasie, z TECZKAMI NAUKOWCÓW pełnymi dowodów powróciły na miejsce zbiórki. Grupy badawcze uzyskały dyplomy nadające im tytuł  ZNAWCÓW ZIEMI. Na zakończenie wszyscy naukowcy regenerowali swoje siły przy ognisku.

Organizator

Sylwia Piórkowska-Zubko

więcej


 „Niecodzienna wizyta w Zespole Szkół” 


20 kwietnia br. w naszej szkole miało miejsce wyjątkowe wydarzenie - odwiedził nas Rzecznik Praw Dziecka Pan Marek Michalak. Podczas krótkiej wizyty mogliśmy pochwalić się naszą piękną, nową szkołą oraz porozmawiać z niecodziennym gościem. W imieniu społeczności szkolnej Jacek Bojko wręczył Panu Rzecznikowi aniołka, a Pan minister podarował każdemu uczniowi naszej szkoły upominek. Cieszą nas również ofiarowane książki Janusza Korczaka oraz plakat z prawami dziecka (podpisany przez Pana Rzecznika), który zawieszony na parterze będzie przypominał to ważne spotkanie. 

Podczas wizyty Panu Rzecznikowi towarzyszyli przyjaciele szkoły: Poseł na Sejm RP Pani Magdalena Kochan, Wicestarosta Powiatu Goleniowskiego Pan Tomasz Stanisławski oraz Przewodniczący Rady Miejskiej w Goleniowie Pan Łukasz Mituła.

Link do materiału z wizyty umieszczonego na stronie Rzecznika Praw Dziecka:
http://brpd.gov.pl/aktualnosci/rzecznik-praw-dziecka-z-wizyta-w-goleniowie-i-szczecinie

 

więcej

 

 Muzeum POLIN w Warszawie w 72 rocznicę Powstania w Getcie Warszawskim już po raz trzeci zorganizowało akcję społeczno-edukacyjną „Żonkile”. 


Papierowe żonkile rozdawane na ulicach miast symbolizują pamięć, szacunek i nadzieje związane z powstaniem w 1943 roku. Związane są one także z postacią Marka Edelmana, ostatniego przywódcy Żydowskiej Organizacji Bojowej, który w każdą rocznicę powstania w getcie warszawskim dostawał te kwiaty od anonimowej osoby.


Uczniowie naszej szkoły, również zaangażowali się w tę akcję i dnia 17 kwietnia wyszli na ulice miasta, rozdając własnoręcznie zrobione żonkile jego mieszkańcom z krótką notatką dotyczącą tego wydarzenia. W przygotowaniach żonkili wzięła udział społeczność uczniowska wraz z wychowawcami. W akcję zaangażowanych było 33 uczniów, w tym 19 wolontariuszy, którzy rozdawali kwiaty na terenie miasta. Koordynatorkami tej akcji były p. Magda Wojciechowska, p. Ala Rotter i p. Jola Paś.

Wszystkim uczniom i nauczycielom bardzo dziękujemy za pomoc w przygotowaniach do akcji.

Magdalena Wojciechowska

więcej


 

 

© Od 2007 Created by - Jerzy Ratajczak