Zespół Szkół
w Goleniowie
72-100 Goleniów
ul.Niepodległości 1B
Telefon/fax:914184274,
914431133
e-mail: zssgol@wp.pl
 
Kampania Państwowej Komisji ds. Pedofilii "#Rozmawiaj#Reaguj" A   B   C
   Strona główna      Rok szkolny 2015/2016      Kwiecień 2016
 
 
 29.04.2016.r. w Zespole Szkół w Goleniowie, odbył się quiz wiedzy o Polsce, dla klas młodszych i starszych. Zabawa polegała głównie na pracy grupowej, a oparta była na kanwie programu „Kocham Cię Polsko”. Zadania stopniem trudności, dostosowane były do grupy wiekowej uczestniczącej w zabawie. Uczniowie rywalizowali ze sobą w zdobywaniu punktów i rozwiązywaniu zadań na czas. Liczyła się wiedza, umiejętności i tempo pracy. Wszystko jednak okraszone dobrą zabawą. Dodatkowo, klasy wcześniej przygotowały prace plastyczne na konkurs „Biało-czerwona”. Komisja nagrodziła prace, w których liczył się pomysł, innowacyjne podejście do tematu i kreatywność. Wszystkie prace na czas majowy, zdobią hall naszej szkoły. Najlepszymi w konkursach, okazały się klasy IIa i IVc oraz drużyna klas I-IIIga. Natomiast wygrana, za najfajniejszą pracę plastyczną, przypadła klasom IV-VIbc i I-III gB Taka konwencja obchodów świąt majowych, przysporzyła uczniom wiele radości i wytworzyła w nich ducha zdrowej rywalizacji.
 W dniu 29.04.2016 r. odbyło się podsumowanie III edycji konkursu „Poszukiwacze Smaków”.
 

 
Uroczystość miała miejsce na Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie. Uczennica Emilia Młudzik z Zasadniczej Szkoły Zawodowej Nr 1 w Goleniowie otrzymała wyróżnienie od Wicemarszałka Województwa Zachodniopomorskiego Jarosława Rzepy za przygotowanie oraz opis potrawy regionalnej – „Śledzie z jałowcem z Puszczy Goleniowskiej”. Podczas uroczystości były prezentowane potrawy regionalne. Na zakończenie konkursu wszyscy uczestnicy otrzymali niespodziankę, którą było zwiedzanie z przewodnikiem Zamku Książąt Pomorskich. Podsumowanie III edycji konkursu „Poszukiwacze Smaków” przebiegało w miłej atmosferze oraz dostarczyło nam to wielu niezapomnianych wrażeń. 
Alicja Rotter
 Wyjazd na wystawę klocków Lego W kwietniu klasy I-IIIa, II-IIIb, IV-VIb, IV-VIbc i IV c Zespołu Szkół w Goleniowie, wybrały się na wycieczkę do Szczecina, by podziwiać konstrukcje z klocków Lego. Cała wyprawa odbyła się środkami komunikacji publicznej i wymagała od naszych uczniów, nie lada organizacji i samodzielności. Uczyli się, jak kupić bilet na pociąg i z jakim dokumentem okazać go konduktorowi. Samodzielnie kupowali także bilety komunikacji miejskiej w Szczecinie. Do pokonania autobusem był dość duży odcinek trasy, bo aż na Oś. Słoneczne, dodatkowo starsi uczniowie sprawowali pieczę koleżeńską, nad młodszymi lub mniej sprawnymi uczniami. Sama wystawa, podobała się bardzo. Ogromne budowle, interaktywne konstrukcje, które za dotknięciem przycisku wprawiane były w ruch, cieszyły się ogromną popularnością wśród uczniów naszej szkoły. Dużą frajdę, szczególnie młodszym uczniom, sprawił plac zabaw z ogromnymi klockami, basen z klockami i tory wyścigowe, dla skonstruowanych samodzielnie samochodów. Wyjazd pozostawił niesamowite wspomnienia. 

Monika Jastrzębska

 

 Dzień Ziemi w Nadleśnictwie Kliniska 


27.04.2016.r. klasy I-IIIa, IIa, II-IIIb, IIIc, IV-VIb, IV-VIbc Zespołu Szkół w Goleniowie, wyjechały świętować Dzień Ziemi w Nadleśnictwie Kliniska.  Na miejscu, zostaliśmy przyjęci bardzo miło i serdecznie. Leśnicy towarzyszyli nam w wyprawie po terenie nadleśnictwa, a także po lesie. Poznaliśmy pracę leśniczego, jego obowiązki. Zapoznaliśmy się, poprzez zabawę, z florą i fauną Puszczy Goleniowskiej i terenów zielonych naszego powiatu. Biorąc udział w zabawach i konkursach przygotowanych przez leśników, uczniowie mogli w łatwy dla siebie sposób zapamiętać pojęcia ekologiczne i związane z ochroną przyrody. Po ciekawych zajęciach w lesie, rozpaliliśmy ognisko w miejscu, do tego wyznaczonym i korzystaliśmy z relaksu, jaki daje las i spędzanie w nim czasu. 
Monika Jastrzębska

więcej


 Do biegu, gotowi, start...czyli Drugie Biegi Kelnerskie.  


W Zespole Szkół w Goleniowie odbyły się II Biegi Kelnerskie. Do udziału zgłosili się uczniowie z Zasadniczej Szkole Zawodowej nr 1 w Goleniowie. Celem organizowanego Biegu Kelnerskiego było wyróżnienie osób wykonujących powierzone zadania z pasją i elegancją. Zadaniem zawodników było, jak najszybciej pokonanie trasy trzymając tacę z kubkiem napełnionym wodą, przygotowanie nakrycia prostego dla dwóch osób oraz napełnienie płynem zastawy szklanej stosowanej w obsłudze konsumenta. Najlepsi ze startujących uczniów otrzymali indywidualne nagrody ufundowane przez organizatora, a pozostali uczestnicy pamiątki. 

     • I miejsce Alan Gęga 
     • II miejsce Łukasz Murach 
     • III miejsce Emilia Młudzik 

Wyróżnienie - Ineza Jakubowska. Organizatorzy gratulują zwycięzcą i zapraszają w przyszłym roku.  

Katarzyna Taraska

więcej


 23.04.2016 r. Salsa Razem to wspólna inicjatywa największych szczecińskich szkół salsy, które już po raz trzeci połączyły siły, by wspólnymi siłami wspierać potrzebujące dzieci. 


Zorganizowano szereg warsztatów, imprez, pokazów, a to wszystko po to, by całość ze sprzedaży karnetów festiwalowych przekazać innym… W tym roku to właśnie Stowarzyszenie „Niepokonani”, działające przy Zespole Szkół w Goleniowie, zostało wybrane przez organizatorów! Rekordową sumę 17 tysięcy złotych odebraliśmy podczas uroczystej gali 23 kwietnia. Salsa Razem – bardzo, bardzo dziękujemy! Pieniądze przeznaczymy na dofinansowanie letniego wypoczynku naszych podopiecznych. Ponadto dodatkowa nagroda specjalna, której sponsorem była firma Fructus, użyźni nasz szkolny ogród.


więcej


 W dniu 22.kwietnia 2016 roku klasy I, II i III Zasadniczej Szkoły Zawodowej  działającej przy Zespole Szkół w Goleniowie odbyli wycieczkę zawodoznawczą do „Hotel Radisson Blu” w Szczecinie. 


Hotel jest częścią kompleksu biurowego Pazim, w którym obok zaplecza hotelowego i pomieszczeń biurowych znajduje się największe na Pomorzu Zachodnim centrum odnowy biologicznej i rehabilitacji BALTICA Wellness & Spa oraz kawiarnia Café 22 z panoramicznym widokiem na miasto. Celem wycieczki było kształtowanie pozytywnego wizerunku ucznia w środowisku społecznym, jako potencjalnego pracownika, klienta i użytkownika oraz zaprezentowanie młodzieży obiektu gastronomiczno-hotelarskiego, jakim jest Hotel Radisson Blu w Szczecinie. Uczniowie zapoznali się z funkcjonowaniem i strukturą części gastronomicznej oraz hotelowej. Młodzież mogła zapoznać się z profesjonalnymi urządzeniami gastronomicznymi oraz obsługi hotelowej, na jakich w przyszłości być może będzie pracować.   

Alicja Rotter

więcej


 Zespół Szkół w Goleniowie ponownie przystąpił do Akcji „Żonkile 2016” inicjowaną przez Muzeum POLIN, pod patronatem Ministerstwa Edukacji i wojewódzkich Kuratorów Oświaty. 


W rocznicę Powstania w Getcie Warszawskim w ramach akcji społeczno-edukacyjnej „Żonkile” na ulicach Warszawy i innych miast w Polsce i za granicą wolontariusze będą rozdawać papierowe żonkile – symbol pamięci o bohaterach powstania z 1943 roku. Żonkile symbolizują pamięć, szacunek i nadzieję. Związane są z postacią Marka Edelmana, ostatniego przywódcy Żydowskiej Organizacji Bojowej, który w każdą rocznicę powstania w getcie warszawskim dostawał te kwiaty od anonimowej osoby. Sam również, co roku 19 kwietnia składał pod Pomnikiem Bohaterów Getta bukiet żółtych kwiatów - często były to właśnie żonkile. W przygotowaniu żonkili uczestniczyła cała społeczność szkolna. Te przepiękne kwiaty opatrzone notatką o powstaniu w getcie warszawskim rozdawaliśmy na ulicach Goleniowa, ale także dotarliśmy do Starostwa Powiatowego w Goleniowie oraz Urzędu Miasta i Gminy Goleniów. Wszystkim serdecznie dziękujemy za współpracę i zapraszamy do przyłączenia się do akcji w przyszłym roku. 

Jolanta Paś

więcej Zespół Szkół przyłączył się do ogólnopolskiej akcji IPN „Patroni naszych ulic”. W ramach akcji IPN opublikował krótkie opracowania prezentujące sylwetki niektórych z nich.


Ponieważ wszyscy wiemy, że warto znać patrona swojej ulicy, wiedzieć, czyje nazwisko wymieniamy, podając przy różnych okazjach własny adres, dzieci i młodzież naszej szkoły z przyjemnością przyłączyli się do akcji. Naszym celem było dostarczenie publikacji do każdego gospodarstwa domowego znajdującego się przy ulicach: J. Korczaka, Wł. Andersa, St. Roweckiego i J. Piłsudskiego. Mamy nadzieję, że akcja będzie kontynuowana i dzięki IPN będziemy mieli możliwość przybliżania mieszkańcom sylwetek pozostałych patronów ulic. 

Jolanta Paś

więcej

 
 

 W dniu 12.04.2016 r. w Zespole Szkół w Goleniowie odbyło się spotkanie uczniów z Zasadniczej Szkoły Zawodowej w Policach kierunku kucharz oraz pracownik pomocniczy obsługi hotelowej z uczniami naszej szkoły. 


Celem spotkania była wspólna integracja młodzieży podczas konkursów a także likwidacja barier społecznych i wymiana doświadczeń. W trakcie spotkania odbyły się konkursy o charakterze gastronomicznym i hotelarskim. W konkursie kulinarnym I miejsce zajęła uczennica naszej szkoły Emilia Młudzik a II miejsce Alan Gęga z klasy II ZS.  W konkursie hotelarskim II miejsce zajęła Aleksandra Fydrych a III miejsce Katarzyna Wiśniewska z klasy I ZS. W konkursie, „Jaki to smak, jaka to rzecz” II miejsce zajęła Malwina Piasecka z III ZS. Wspólnie spędzony czas zakończył się poczęstunkiem oraz obdarowaniem gości przygotowanymi wcześniej upominkami.


więcej


 Dnia 7 kwietnia 2016 r. odbyły się zajęcia w ramach projektu edukacyjnego „Żyj smacznie i zdrowo”. 

W wydarzeniu wzięli udział uczniowie II i III klasy gimnazjum. Młodzież z klasy III przygotowała zdrowy poczęstunek dla uczniów klasy II. Potrawa została wybrana z książeczki z przepisami, nadesłanej przez firmę Winiary (organizatora projektu) wraz z innymi materiałami edukacyjnymi. Gimnazjaliści wypełnili ankietę żywieniową, w której odpowiadali na pytania dotyczące sposobu żywienia. Mamy nadzieję, że takie projekty zachęcą uczniów do racjonalnego odżywiania, promowania zdrowego stylu życia i smacznego gotowania. 

Barbara Całkiewicz

więcej Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Pyrzycach i UKS Kleks byli organizatorami Mistrzostw Województwa Zachodniopomorskiego w Tenisie Stołowym Szkół Podstawowych i Gimnazjalnych „Sprawni Razem”, które miały miejsce 7 kwietnia 2016 r. w Pyrzycach.


W zawodach wzięło łącznie udział 29 zawodników z 5 miejscowości: Goleniów, Suliszewo, Police, Stargard i Pyrzyce.

ZSS w Goleniowie reprezentowali: Natalia Młudzik, Milena Markiewicz, Jakub Garbaciak, Patrycja Wiśniewicz, Paulina Trachman, Bartosz Gikiewicz i Filip Dudziński. Poniżej przedstawiam zestawienie wyników naszych zawodników oraz kategorie, w której startowali.

Dziewczęta rocznik 2003 i młodsze:

1 miejsce - Natalia Młudzik
3 miejsce - Milena Markiewicz

Chłopcy rocznik 2003 i młodsi:

4 miejsce - Jakub Garbaciak

Dzięki tak wspaniałym wynikom nasi uczniowie Szkoły Podstawowej wywalczyli 1 miejsce w kwalifikacji drużynowej.

Dziewczęta rocznik 2000 – 2002:

3 miejsce - Patrycja Wiśniewicz

5 miejsce - Paulina Trachman

Chłopcy rocznik 2000 – 2002:

1 miejsce - Filip Dudziński

7 miejsce – Bartosz Gikiewicz

Nasi zawodnicy z Gimnazjum osiągnęli 2 miejsce w kwalifikacji drużynowej. Filip Dudziński zdobywając złoty medal uzyskał awans na Mistrzostwa Polski w Tenisie Stołowym, które odbędą się w dniach 15 -17 kwietnia br. w Płońsku.

Zwycięscy turnieju zostali nagrodzeni medalami i dyplomami. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy, a Filipowi życzymy powodzenia na Mistrzostwach Polski.

Natalia Laskowska

więcej


 W dniach 31.30.2016 – 03.03.2016 r. w Rydze, stolicy Łotwy, odbyła się międzynarodowa konferencja nauczycieli matematyki. Hasłem spotkania było: ”Sieć współpracy szkół Europejskich”. 


35 uczestników z Łotwy, Litwy, Ukrainy, Bułgarii, Czech, Estonii i Polski wymieniało swoje doświadczenia w wykorzystywaniu interaktywnych metod nauczania w praktyce. Ponadto uczestnicy w sposób praktyczny poznawali, stosowali i doskonalili swoje umiejętności wykorzystywania środowiska internetowego eTwinning w praktyce szkolnej, w szczególności do współtworzenia innowacyjnych projektów współpracy międzyszkolnej. Efektem konferencji jest pozyskanie partnerów do współpracy i napisanie projektów eTwinning. W konferencji brało udział 5 nauczycieli z Polski, w tym ucząca w Zespole Szkół nauczycielka matematyki Krystyna Parszuto. Za jej pośrednictwem ZSS w Goleniowie nawiązał współpracę ze szkołą z Kurszan na Litwie. Nauczyciele tych szkół napisali projekt pt. „Poznajemy się i uczymy się statystyki”, który mam nadzieję zainteresuje uczniów i będzie przez nich z zapałem i kreatywnością realizowany. Dzięki współpracy międzynarodowej nad tym projektem uczniowie będą rozwijać swoje umiejętności interpersonalne, komunikacji w językach obcych oraz poznają nowe technologie komputerowe.

Pod koniec kwietnia na posiedzeniu Komisji ds. spraw Pozyskiwania Środków Zewnętrznych w Starostwie Powiatowym odbyła się prezentacja wyżej wymienionego projektu.


więcej


 

© Od 2007 Created by - Jerzy Ratajczak