Zespół Szkół
w Goleniowie
72-100 Goleniów
ul.Niepodległości 1B
Telefon/fax:914184274,
914431133
e-mail: zssgol@wp.pl
 
Kampania Państwowej Komisji ds. Pedofilii "#Rozmawiaj#Reaguj" A   B   C
   Strona główna      Aktualności - rok szkolny 2019/2020      Listopad 2019

 Szkoła Podstawowa Zespołu Szkół w Goleniowie zajęła I miejsce we współzawodnictwie sportowym szkół podstawowych województwa zachodniopomorskiego w roku kalendarzowym 2019. Gratulujemy uczniom, którzy przyczynili się do zwycięstwa naszej szkoły. Szczególne podziękowania za włożony trud w pracę ze sportowcami należą się również nauczycielom wychowania fizycznego: Natalii Domaradzkiej, Iwonie Prokopiak, Krystynie Wegnerowskiej i Sebastianowi Zarembie. 29 listopada Samorząd Uczniowski Zespołu Szkół w Goleniowie z okazji Andrzejek zorganizował słodki poczęstunek i wróżby dla całej społecznośći szkolnej. Wszyscy byli ciekawi co wylosują. Zobaczcie sami jak dobrze się bawili.


 27 listopada 2019 r. w Zespole Szkół w Goleniowie odbył się Quiz Wiedzy
o Sporcie, Zdrowiu i Bezpieczeństwie. Impreza organizowana przez nauczycieli wychowania fizycznego kolejny rok cieszyła się sporym zainteresowanie w społeczności szkolnej. Do rywalizacji przystąpiło 12 drużyn. W kategorii klas młodszych zwyciężyli: Mateusz Iwaniszyn, Sewyryn Bukowski i Dominik Sulikowski. W kategorii klas starszych wygrali: Wojtek Barycza, Adrian Staciwa i Daniel Kaczmarek. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział.  21 listopad to Światowy Dzień Rzucenia Palenia. Na tę okoliczność  uczniowie Szkoły Podstawowej, Szkoły Branżowej i Szkoły Przysposabiającej  do Pracy w Zespole Szkół uczestniczyli w prelekcjach, po których mają większą wiedzę na temat szkodliwości tego nałogu. Młodsi uczniowie przygotowali plakaty, które zawisły na holach szkoły. Starsi uczestniczyli w pokazie po którym mają świadomość, że papieros to nie tylko nikotyna ale tysiące substancji, których palenie jest samobójstwem w ratach. Usłyszeli też świadectwa nt. spalenia swojego pierwszego papierosa i fatalnych tego skutkach zdrowotnych.  Na zdjęciach przyjrzeli się płucom palacza i osoby niepalącej. Wszyscy obejrzeli filmy edukacyjne związane z tą tematyką. Tym, którzy postanowią zerwać z nałogiem życzymy powodzenia. Organizatorzy. 
Organizatorzy.

 

 W dniu 15.11.2019 r. w Zespole Szkół w Goleniowie odbyła się prelekcja pt. „Anoreksja i bulimia problem współczesnego świata”. W wydarzeniu uczestniczyli uczniowie Szkoły Branżowej I stopnia nr 1.  Celem głównym było zapoznanie młodzieży z negatywnymi skutkami odchudzania oraz przedstawienie uczniom chorób, tj. anoreksji i bulimii. W trakcie prelekcji zaprezentowana została ciekawa prezentacja, która uświadomiła uczniom przyczyn anoreksji i bulimii oraz przedstawiła listę objawów, które tym chorobom towarzyszą. Kolejnym etapem była rozmowa z uczniami na temat wizerunku idealnej kobiety i idealnego mężczyzny kreowanego przez media. Na podsumowanie prelekcji uczniowie obejrzeli krótki film przedstawiający historię nastolatki chorującej na anoreksję, która wywołała wiele wzruszeń i kilka pytań. Uczniowie bardzo aktywnie i z dużym zainteresowaniem uczestniczyli w lekcji.


 
 
 14 listopada 2019 r. w czwartek w Zespole Szkół w Goleniowie odbył się konkurs wiedzy gastronomicznej „Wiem co jem”. Uczniowie musieli wykazać się znajomością towaroznawczą żywności, sposobami przyrządzania półproduktów i potraw oraz szczegółową wiedzą z technologii gastronomicznej. W konkursie wzięło udział 6 uczniów ze Szkoły Branżowej. Największą ilość punktów czyli I miejsce w konkursie zdobył Rafał Lieder z kl. III. Na drugim miejscu uplasował się Marek Lieder z kl. III Miejsce trzecie zajęła Eliza Cichocka z klasy II. Wszystkim uczestnikom gratulujemy ogromnej wiedzy i zachęcamy do korzystania z niej w szkole oraz w domu.

 
 
 
 
 Zespół Szkół w Goleniowie 14 listopada organizował Mistrzostwa Województwa Zachodniopomorskiego w Streetballu dziewcząt i chłopców. Gościliśmy najlepsze drużyny z województwa, które rywalizowały o awans do Mistrzostw Polski. Po zaciętej i wyrównanej walce końcowa tabela wyników przedstawia się następująco:

Dziewczyny

Chłopcy

I.                   OSW Pyrzyce

II.                 SOSW Chojna

III.               SOSW Suliszewo

IV.               ZS Goleniów

V.                 SOSW nr 1 Police

I.                   SOSW Suliszewo

II.                 SOSW hojna

III.               OSW Pyrzyce

IV.               SOSW nr 1 Police

V.                 SZ Goleniów

Puchary i medale ufundował Starosta Powiatu Goleniowskiego, a słodki poczęstunek dla drużyn zapewniła piekarnia Asprod. Do zobaczenia za rok.

 

więcej

 
 
 W dniu 14.11. 2019 r. w Zespole Szkół w Goleniowie odbył się etap szkolny  konkursu  ,,Poznaj swoje prawa w pracy”. Głównym celem konkursu było rozpowszechnianie wśród uczniów Branżowej Szkoły I stopnia wiedzy dotyczącej przepisów prawa ochrony pracy, bezpieczeństwa i higieny pracy oraz legalności zatrudniania i innej pracy zarobkowej. Uczniowie z dużym zaangażowaniem uczestniczyli w konkursie. Najlepszy wynik uzyskali: Dawid Błaszczyk z klasy II  BS  i Rafał Lieder z klasy III BS, którzy zostali zakwalifikowani do II etapu regionalnego, który odbędzie się w Szczecinie.

 
 
 

 Dnia 12 listopada 2019 r. w Zespole Szkół w Goleniowie odbyła się uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości. 


Wydarzenie szczególnie ważne, gdyż odbyło się na pamiątkę sto pierwszej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Akademia  przypomniała dawne czasy oraz wzbudziła w widzach refleksję. Część artystyczna rozpoczynająca się słowami ,, Kto dziś upomni sie o pamięć…” wprowadziła zgromadzonych w atmosferę wydarzeń poprzedzających datę 11 listopada 1918 roku. W odegranych przez uczniów scenkach zobrazowano sytuację polityczną kraju, jaka miała miejsce przed odzyskaniem przez Polskę niepodległości. Jednak największy nacisk położono na ukazanie ducha narodu polskiego, który w czasie 123 lat niewoli, stale wychodził z inicjatywą walki za ojczyznę. Przypomniano daty trzech najważniejszych powstań narodowych, podkreślając wkład ich uczestników. Uczniowie odgrywali scenki i śpiewali pieśni patriotyczne, które pozwoliły  zrozumieć rozterki i uczucia walczących o niepodległość. Dzień akademii dla uczniów oraz pracowników szkoły, którzy swoją obecnością dali wyraz pamięci o tych wszystkich, dzięki którym żyjemy dzisiaj w wolnej Polsce, okazał się wspaniałą lekcją patriotyzmu i historii.

 

więcej

 
 

 W dniu 08.11.2019 r. w Zespole Szkół w Goleniowie odbyła się prelekcja pt. „Jedz zdrowo, żyj zdrowo”. 


W wydarzeniu uczestniczyli uczniowie z klas IV-VIII Szkoły Podstawowej. Celem głównym było zapoznanie uczniów z zasadami racjonalnego odżywiania oraz kształtowanie umiejętności oceniania własnego sposobu żywienia. W trakcie prelekcji przedstawiona została ciekawa prezentacja, która ułatwiła uczniom zrozumienie podstawowych zasad odżywiania oraz wyjaśniła znaczenie składników pokarmowych niezbędnych dla prawidłowego rozwoju i funkcjonowania organizmu. Uczestnicy w grupach wykonali  plakaty ukazujące produkty niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Na zakończenie prelekcji celem zachęcenia uczniów do zdrowego odżywiania odbyła się degustacja soków marchewkowo-jabłkowych. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w prelekcji. 

więcej


 Dnia 8 listopada w Zespole Szkół w Goleniowie obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Śniadania. 


Uczniowie dowiedzieli się, że śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu uczniowie mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. Podczas akcji uczniowie przygotowali zdrowe śniadanie, nie zapominając o warzywach i o owocach, które później wspólnie zjedli. Zachęcamy do codziennego spożywania takich zdrowych śniadań. 

Katarzyna Taraska

 

 Uczniowie Zespołu Szkół w Goleniowie wsparci Samorządem Uczniowskim przez  ponad miesiąc zbierali kasztany. 


Po przekazaniu worków pełnych darów natury do skupu okazało się, że nazbieraliśmy ponad 240 kg kasztanów. Najlepsi zbieracze Kasztanobrania 2019 zostali nagrodzeni upominkami. Bezkonkurencyjnie wygrała Weronika Mroziak. Pozostali uczniowie, którzy wsparli akcję to: Wiktoria Skura, Jakub Pich, Kornelia Jurek, Seweryn Bukowski i Marek Lieder. 

Samorząd Uczniowski


 Uczniowie Zespołu Szkół w Goleniowie z pomocą Samorządu Uczniowskiego zbierali makulaturę, którą na początku listopada została wywieziona na skup. 


Zebraliśmy ponad 310 kg. W naszej szkole zbiórka makulatury trwa cały rok szkolny. Zapraszamy serdecznie do wzięcia udziału w akcji. 

Samorząd Uczniowski

 

 W dniu 7 listopada 2019 r. 10 uczniów klas 2 i 3 szkoły podstawowej z Zespołu Szkół w Goleniowie przystąpiło do konkursu „Wokół symboli narodowych. 


Konkurs ma charakter cykliczny i jest  organizowany przez Oddziałowe Biuro Edukacji Narodowej Instytut Pamięci Narodowej.  Celem konkursu jest upowszechnienie i popularyzacja wśród młodzieży znajomości historii Polski ze szczególnym uwzględnieniem polskich symboli narodowych oraz wiedzy dotyczącej ważnych wydarzeń i ludzi związanych z historią Polski ostatniego stulecia. Do udziału w konkursie mogły zgłosić  się szkoły podstawowe z województwa zachodniopomorskiego oraz północnej części województwa lubuskiego. Konkurs przeprowadzony był jednocześnie we wszystkich szkołach 7 listopada 2019 r., o godz. 12.00. Z niecierpliwością oczekujemy na wyniki.  J.P.

 

 

 5 listopada uczniowie Zespołu Szkół w Goleniowie brali udział w XIV Mistrzostwach Województwa Zachodniopomorskiego w Badmintonie. 


Zawody odbyły się na Hali Sportowej Zespołu Szkół Nr 2 w Choszcznie. W Mistrzostwach wzięło udział 5 szkół:    Goleniów, Świnoujście, Pyrzyce, Stargard i Suliszewo. Naszą szkołę reprezentowało 6 uczniów, którzy po intensywnych treningach osiągnęli dobre wyniki. Klasyfikacja końcowa przedstawia się następująco:

  • Michał Bacza III miejsce
  • Kacper Miżejewski IV miejsce
  • Julia Kosiaty V miejsce
  • Grzegorz Żyła VII miejsce
  • Agata Janowska VI miejsce
  • Nikola Garbaciak VII miejsce.

Wszystkim sportowcom gratulujemy udziału i życzymy kolejnych sukcesów sportowych.

więcej


 W dniu 04.11.2019 r. w Zespole Szkół w Goleniowie odbyły się kolejne zajęcia z  innowacji Carving - dekorowanie potraw i napojów. 


Młodzież ze szkoły branżowej i przysposabiającej do pracy wykonała piękne dekoracje z jabłek i marchwi. W stołówce szkolnej zagościły łabędzie z jabłek i motyle z marchwi. Uczniowie kolejny raz stali się artystami wykonując ciekawe dekoracje.


więcej


 

© Od 2007 Created by - Jerzy Ratajczak