Zespół Szkół
w Goleniowie
72-100 Goleniów
ul.Niepodległości 1B
Telefon/fax:914184274,
914431133
e-mail: zssgol@wp.pl
 
Kampania Państwowej Komisji ds. Pedofilii "#Rozmawiaj#Reaguj" A   B   C
   Strona główna      Aktualności - rok szkolny 2021/2022      Listopad 2021
 
 

 

 W listopadzie odbyły się zajęcia z  innowacji Chemia od kuchni, której głównym celem było  rozbudzanie pasji do nauk przyrodniczych oraz  inspirowanie uczniów do odkrywania świata w niekonwencjonalny sposób. 


Uczniowie klasy 7a Szkoły Podstawowej wykonali ciekawe doświadczenia chemiczne. Badali rozpuszczalność różnych substancji oraz wpływ czynników zewnętrznych tj. mieszanie, temperatura na szybkość rozpuszczania danych substancji. Uczniowie poprzez proste doświadczenia zostali zapoznani z różnymi typami reakcji chemicznych (synteza, analiza i wymiana). Młodzież przy pomocy nauczyciela przeprowadziła między innymi reakcję spalania wiórek magnezu, która wywarła na nich fenomenalne wrażenie. Uczniowie rozwijali również umiejętności prawidłowego i bezpiecznego postępowania z substancjami chemicznymi.

 
 
 
 
 
 „Quiz wiedzy o sporcie, zdrowiu i bezpieczeństwie” to cykliczna impreza promująca w Zespole Szkół Specjalnych zasady zdrowego stylu życia, umiejętności dbania o własne bezpieczeństwo i umiejętności udzielania  pomocy.


Impreza została zorganizowana przez nauczycieli wychowania fizycznego, którzy wykorzystali umiejętności zdobyte podczas warsztatów prowadzonych przez uczestników realizowanego w szkole projektu „Pozwól mi zrobić, a zrozumiem". finansowanego ze środków UE w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój.

Do rywalizacji przystąpiło 11 drużyn.
W kategorii Szkoła Podstawowa zwyciężyli: Seweryn Bukowski, Daria Sochacka, Dominik Sulikowski.
W kategorii Szkoła Branżowa wygrali: Dawid Błaszczyk, Nikola Garbaciak, Grzegorz Żyła.

Wykorzystanie nowoczesnych narzędzi informatycznych i nowych aplikacji, nie tylko uatrakcyjniło imprezę i przyswajanie wiedzy, ale również zwiększyło kompetencje cyfrowe uczniów.

 

więcej

 

 

 Dzień Hiszpański


Dnia 22 listopada w Zespole Szkół w Goleniowie odbył się Dzień Hiszpański. Uczniowie Branżowej Szkoły dowiedzieli się, z czego słynie ten piękny kraj, że istnieje możliwość odwiedzenia restauracji wybudowanej w kraterze wulkanu, jak witają się Hiszpanie, co takiego wynaleźli i jakie mają tradycyjne dania. Adiós España


więcej

 

 

 Mamy Wicemistrza Polski!


Uczeń Zespołu Szkół w Goleniowie - Dominik Sulikowski został Wicemistrzem Polski w Tenisie Stołowym. Mistrzostwa odbyły się w Gdańsku 20 listopada. Gratulujemy Dominikowi srebrnego medalu Mistrzostw Polski i życzymy kolejnych sukcesów sportowych!

 

 

 Zespół Szkół Specjalnych z Certyfikatem Szkoły Promującej Zdrowie 


Dnia 18 listopada 2021 r. w Zespole Szkół Specjalnych w Goleniowie odbyła się wojewódzka gala wręczenia Certyfikatów Szkół i Przedszkoli Promujących Zdrowie. W uroczystości uczestniczyły Zachodniopomorska Kurator Oświaty Pani Magdalena Zarębska-Kulesza, dyrektor Wydziału Oświaty i Sportu Starostwa Powiatowego w Goleniowie Pani Renata Chomińska oraz starsza wizytator w Wydziale Wspierania Edukacji, Wojewódzka Koordynatorka Szkół Promujących Zdrowie Pani Daniela Arciszewska. 

Jeden z czterech certyfikatów za 2021 r., które wręczyła podczas tego wydarzenia Pani Kurator, otrzymała nasza szkoła. Było to ukoronowanie trzyletniej pracy Zespołu Szkół. W jej trakcie podejmowaliśmy starania, aby poprawić swoje samopoczucie 
i zdrowie, uczyliśmy się żyć zdrowiej i tworzyć zdrowe środowisko, zachęcając innych do włączania się w realizację tych zamierzeń.
To ważne dla naszej społeczności wydarzenie uświetnił występ uczniów klas I-III szkoły podstawowej z piosenką 
„O niezdrowym jedzeniu” oraz szkolnego zespołu teatralnego pn. „Jestem inny niż mnie znacie” w przedstawieniu pt. „Altruizyna”.


 Mistrzostwa Zachodniopomorskiego w Tenisie Stołowym „Sprawni Razem”


16 listopada w Pyrzycach odbyły się Mistrzostwa Województwa w Tenisie Stołowym. Rozgrywki odbywały się w dwóch kategoriach wiekowych – szkół podstawowych i szkół ponadpodstawowych . Uczniowie Zespołu Szkół w Goleniowie osiągnęli bardzo dobre wyniki, wygrywając obydwie kategorie wiekowe w kategorii chłopców. Klasyfikacja końcowa przedstawia się następująco:

  •         Michał Bacza I miejsce
  •         Dominik Sulikowski I miejsce
  •         Seweryn Bukowski III miejsce
  •         Agata Janowska V miejsce
  •         Weronika Mroziak V miejsce
  •         Wiktoria Mroziak VII miejsce
  •         Wiktoria Skura VII miejsce


Gratulujemy naszym zawodnikom i życzymy kolejnych sukcesów sportowych!

 

więcej

 


 Mistrzostwa Województwa Zachodniopomorskiego w Streetballu Dziewcząt i Chłopców „Sprawni Razem” pod patronatem Starosty Goleniowskiego. 


9 listopada w Zespole Szkół w Goleniowie odbyły się Mistrzostwa Województwa w Streetballu Dziewcząt i Chłopców. W zawodach brało udział 7 zespołów z następujących miejscowości: Chojna, Koszalin, Nowogard, Suliszewo, Police, Pyrzyce oraz Goleniów. Zawody przebiegały w duchu zasady fair-play. Patronat nad Mistrzostwami objął Starosta Goleniowski Pan Tomasz Stanisławski, który ufundował dla występujących drużyn puchary, a dla najlepszych zawodników nagrody rzeczowe. W klasyfikacji końcowej uczennice Zespołu Szkół w Goleniowie zajęły II miejsce. Uczniowie Zespołu Szkół po świetnej grze wywalczyli I miejsce. Gratulujemy naszym sportowcom i życzymy kolejnych sukcesów sportowych. Dziękujemy również dyrekcji Zespołu Szkół nr 1 w Goleniowie oraz Referatowi Promocji i Współpracy Starostwa Powiatowego w Goleniowie za pomoc w organizacji mistrzostw.


więcej 5 listopada w Warszawie odbyła się druga edycja PowerED. W tym roku pod hasłem „Doradztwo zawodowe w wyrównywaniu szans edukacyjnych”.

      

Konferencja ta to spotkanie czterech grup ekspertów– pracodawców, samorządów, organizacji społecznych i pracowników oświaty, których zadaniem było wypracowanie rekomendacji i strategii współpracy na temat tego, jak wspierać etyczne i skuteczne doradztwo zawodowe w szkołach, jakie działania podejmować, by wszystkie dzieci – a zwłaszcza te ze środowisk defaworyzowanych – miały szansę wykorzystać swój potencjał i talent w życiu zawodowym.

       

Po raz drugi do uczestniczenia w pracach stolika ekspertów podczas konferencji została zaproszona nauczycielka Zespołu Szkól Specjalnych w Goleniowie pani Krystyna Parszuto.
 

 W dniu 4.11.2021 roku  klasy I, II i III Szkoły Branżowej działającej przy Zespole Szkół w Goleniowie odbyli wycieczkę z nowego programu ministerialnego „Poznaj Polskę” dofinansowaną przez ministerstwo edukacji.


Celem wycieczki było uatrakcyjnienie i wzbogacenie wiedzy uczniów na temat dziedzictwa narodowego i kulturowego oraz popularyzacja osiągnięć polskiej nauki. Młodzież zwiedziła Zagrodę Jamnejską w Koszalinie oraz Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu. W muzeum zostały przeprowadzone warsztaty pt. ,,Tak się żyło w PRL-u" dla naszych uczniów. Młodzież z dużym zaangażowaniem w nich uczestniczyła oraz podziwiała eksponaty związane z Wojskiem Polskim. Po zwiedzaniu uczniowie wraz z opiekunami udali się do restauracji ,,Pod winogronami" na konsumpcję obiadu wraz z deserem. W tracie wycieczki panowała miła atmosfera i wszystkim uczestnikom dopisywał dobry humor.

 

więcej

 

 

 

© Od 2007 Created by - Jerzy Ratajczak