Zespół Szkół
w Goleniowie
72-100 Goleniów
ul.Niepodległości 1B
Telefon/fax:914184274,
914431133
e-mail: zssgol@wp.pl
   Strona główna      Aktualności - rok szkolny 2021/2022      Listopad 2021

 
 „Quiz wiedzy o sporcie, zdrowiu i bezpieczeństwie” to cykliczna impreza promująca w Zespole Szkół Specjalnych zasady zdrowego stylu życia, umiejętności dbania o własne bezpieczeństwo i umiejętności udzielania  pomocy.


Impreza została zorganizowana przez nauczycieli wychowania fizycznego, którzy wykorzystali umiejętności zdobyte podczas warsztatów prowadzonych przez uczestników realizowanego w szkole projektu „Pozwól mi zrobić, a zrozumiem.” finansowanego ze środków UE w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój.

Do rywalizacji przystąpiło 11 drużyn.
W kategorii Szkoła Podstawowa zwyciężyli: Seweryn Bukowski, Daria Sochacka, Dominik Sulikowski.
W kategorii Szkoła Branżowa wygrali: Dawid Błaszczyk, Nikola Garbaciak, Grzegorz Żyła.

Wykorzystanie nowoczesnych narzędzi informatycznych i nowych aplikacji, nie tylko uatrakcyjniło imprezę i przyswajanie wiedzy, ale również zwiększyło kompetencje cyfrowe uczniów.

 

więcej


 Mistrzostwa Województwa Zachodniopomorskiego w Streetballu Dziewcząt i Chłopców „Sprawni Razem” pod patronatem Starosty Goleniowskiego. 


9 listopada w Zespole Szkół w Goleniowie odbyły się Mistrzostwa Województwa w Streetballu Dziewcząt i Chłopców. W zawodach brało udział 7 zespołów z następujących miejscowości: Chojna, Koszalin, Nowogard, Suliszewo, Police, Pyrzyce oraz Goleniów. Zawody przebiegały w duchu zasady fair-play. Patronat nad Mistrzostwami objął Starosta Goleniowski Pan Tomasz Stanisławski, który ufundował dla występujących drużyn puchary, a dla najlepszych zawodników nagrody rzeczowe. W klasyfikacji końcowej uczennice Zespołu Szkół w Goleniowie zajęły II miejsce. Uczniowie Zespołu Szkół po świetnej grze wywalczyli I miejsce. Gratulujemy naszym sportowcom i życzymy kolejnych sukcesów sportowych. Dziękujemy również dyrekcji Zespołu Szkół nr 1 w Goleniowie oraz Referatowi Promocji i Współpracy Starostwa Powiatowego w Goleniowie za pomoc w organizacji mistrzostw.


więcej


 5 listopada w Warszawie odbyła się druga edycja PowerED. W tym roku pod hasłem „Doradztwo zawodowe w wyrównywaniu szans edukacyjnych”.

      

Konferencja ta to spotkanie czterech grup ekspertów– pracodawców, samorządów, organizacji społecznych i pracowników oświaty, których zadaniem było wypracowanie rekomendacji i strategii współpracy na temat tego, jak wspierać etyczne i skuteczne doradztwo zawodowe w szkołach, jakie działania podejmować, by wszystkie dzieci – a zwłaszcza te ze środowisk defaworyzowanych – miały szansę wykorzystać swój potencjał i talent w życiu zawodowym.

       

Po raz drugi do uczestniczenia w pracach stolika ekspertów podczas konferencji została zaproszona nauczycielka Zespołu Szkól Specjalnych w Goleniowie pani Krystyna Parszuto.
 

 W dniu 4.11.2021 roku  klasy I, II i III Szkoły Branżowej działającej przy Zespole Szkół w Goleniowie odbyli wycieczkę z nowego programu ministerialnego „Poznaj Polskę” dofinansowaną przez ministerstwo edukacji.


Celem wycieczki było uatrakcyjnienie i wzbogacenie wiedzy uczniów na temat dziedzictwa narodowego i kulturowego oraz popularyzacja osiągnięć polskiej nauki. Młodzież zwiedziła Zagrodę Jamnejską w Koszalinie oraz Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu. W muzeum zostały przeprowadzone warsztaty pt. ,,Tak się żyło w PRL-u" dla naszych uczniów. Młodzież z dużym zaangażowaniem w nich uczestniczyła oraz podziwiała eksponaty związane z Wojskiem Polskim. Po zwiedzaniu uczniowie wraz z opiekunami udali się do restauracji ,,Pod winogronami" na konsumpcję obiadu wraz z deserem. W tracie wycieczki panowała miła atmosfera i wszystkim uczestnikom dopisywał dobry humor.

 

więcej

 

 

© 2007 - 2020 Created by - Jerzy Ratajczak (do 28.08.2020 r.)