Zespół Szkół
w Goleniowie
72-100 Goleniów
ul.Niepodległości 1B
Telefon/fax:914184274,
914431133
e-mail: zssgol@wp.pl
 
Kampania Państwowej Komisji ds. Pedofilii "#Rozmawiaj#Reaguj" A   B   C
   Strona główna      Rok szkolny 2016/2017      Marzec 2017
 
 31 marca w naszej świetlicy odbył się konkurs gier zręcznościowych dla uczniów Szkoły Podstawowej. Uczestnicy zmierzyli się w czterech konkurencjach: kręglach, piłkarzykach, grze zręcznościowej "Beczka pirata" oraz torze przeszkód z "piłką zmyłką" na czas. Najlepszy w grze w kręgle okazał się Maciej Janiszewski. W "Piłkarzykach" zwycięstwo wywalczyła para: Milena Markiewicz i Grzegorz Andrzejczak natomiast w grze "Beczka pirata" najlepsza okazała się Joanna Patryarsz. Najszybciej i w takim samym czasie tor przeszkód z "piłką zmyłką" pokonały Katarzyna Łukasiewicz i Milena Markiewicz. Na koniec zwycięzcy otrzymali nagrody. Poprzez udział w konkursie uczniowie uczyli się postawy zdrowej rywalizacji, doskonalili swoją zręczność,  a co najważniejsze dobrze się bawili! 
Agnieszka Morawska

 
 
 
 30 marca 2017 r. w Zespole Szkół w Goleniowie przeprowadzono szkolne eliminacje do XIX edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci i Młodzieży pod hasłem „25 lat PSP – Profesjonalni, Sprawni, Pomocni”. Głównym zadaniem konkursu jest przedstawienie profesjonalnej formacji, jaką jest Państwowa Straż Pożarna. Poprzez sztukę, mającą za zadanie zwrócenie uwagi na ważne zjawiska i sytuacje mogące zdarzyć się w codziennym życiu oraz uwrażliwić odbiorców i twórców na prawidłowe postępowanie w sytuacjach zagrożenia życia, promowana jest wiedza o szeroko rozumianym bezpieczeństwie. Celem konkursu jest także ukazanie strażaków-ratowników w szerokim spektrum działań ratowniczo-gaśniczych. Prace następujących uczniów zakwalifikowały się do powiatowego etapu konkursu i zostały przesłane do Starostwa  w Goleniowie:

     1. Oliwier Miłek 1bc
     2. Piotr Kubiak 1bc
     3. Bartek Cieślak 3b
     4. Roksana Głowacka 3b
     5. Michał Krawczyk 3b
     6. Andrzej Zwierz 3c
     7. Michał Bacza 4a
     8. Maciej Janiszewski  4a
     9. Wiktoria Mroziak 4a

Organizator konkursu na szczeblu szkolnym – Dorota Baczewska Do biegu gotowi, start ...czyli III Biegi Kelnerskie W Zespole Szkół Zawodowych W Goleniowie dn. 30.03.2017 r. odbyły się III Biegi Kelnerskie. Uczestnikami byli uczniowie ZSZ nr 1 w Goleniowie. Celem organizowanego konkursu było wyróżnienie osób wykonujących powierzone zadania z pasją
i zaangażowaniem. Nagrody otrzymali: I miejsce Emilia Młudzik (kl. III) , II miejsce Paulina Rogala (kl. II), III miejsce Wojciech Barycza (kl. III).
Organizator Katarzyna Taraska
 W dniu 16 marca 2017 roku odbyła się wycieczka klasy III c zasadniczej szkoły zawodowej do Szczecina w celu zwiedzania Zamku Książąt Pomorskich. W trakcie zwiedzania z przewodnikiem w pierwszej kolejności obejrzeliśmy i wysłuchaliśmy historii powstania pomnika księcia Bogusława i jego żony Anny Jagiellonki. Następnie zwiedziliśmy salę księcia Bogusława X, kryptę książęcą z sześcioma sarkofagami, gabinet Lubinusa oraz komnatę Księcia Jerzego I. Następnie udaliśmy się na Taras Książęcy, Dziedziniec Duży,
a także Dziedziniec Muzealny. Szczęśliwi, pełni wrażeń i zebranych pamiątek wróciliśmy do Goleniowa.
 Tak jak w latach ubiegłych, również i w tym roku w marcu odbyły się Mistrzostwa Województwa Zachodniopomorskiego w tenisie stołowym. Rywalizacje toczyły się w różnych grupach wiekowych z podziałem na umiejętności uczniów. Rozgrywki odbywały sięw Pyrzycach i Szczecinie. Uczniowie Zespołu Szkół w Goleniowie chętnie wzięli udziałw Mistrzostwach osiągając dobre wyniki. Z Pyrzyc, gdzie udział brali młodsi uczniowie przywieźliśmy 3 medale. Natalia Młudzik zajęła I miejsce, Michał Bacza II miejsce i Julia Kosiaty III miejsce. Grzegorz Andrzejczak w tej samej kategorii wiekowej zajął VII miejsce. Nasza Szkoła Podstawowa dzięki tak wspaniałym wynikom uplasowała się na II miejscuw klasyfikacji drużynowej. W kategorii klas młodszych gimnazjalnych Grzegorz Żyła wywalczył IX miejsce, Bartosz Gikiewicz VII miejsce i Milena Markiewicz VIII miejsce.     W Szczecinie zawodnicy Zespołu Szkół w kategorii klas starszych zdobyli: Bartosz Dudziński II miejsce, Mateusz Sulikowski III miejsce, Daniel Kaczmarek V miejsce, Filip Dudziński VIII miejsce, Patrycja Wiśniewicz V miejsce i Katarzyna Wiśniewska IX miejsce. W grupie młodszej początkującej naszą szkołę reprezentowały Weronika Mroziaki Aleksandra Grodnicka. Opiekunami podczas Mistrzostw były Krystyna Wegnerowska i Natalia Laskowska. Osiągnięcia naszych uczniów na szczeblu Województwa są coraz lepsze. Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy motywacji do jeszcze większej pracy! 
N.Laskowska 
 Joanna Stanuch-Piotrowicz, wspaniały muzyk, nasza koleżanka i cudowny nauczyciel Zespołu Szkół w Goleniowie, który rozumie potrzeby dzieci niepełnosprawnych, rozwija w nich pasję śpiewania i zamiłowanie do muzyki, została nominowana, jako jedyna z naszego województwa do konkursu „Nauczyciel muzyki 2016” organizowanego przez Polskie Stowarzyszenie Edukacji i Animacji Muzycznej.

 

 
 
 
 Budowa ZAZ - umowa podpisana. Dnia 09.03.2017 roku marszałek województwa zachodniopolskiego Olgierd Geblewicz wraz z burmistrzem Goleniowa Robertem Krupowiczem w obecności uczniów ZSZ nr 1 w Goleniowie podpisali umowę na budowę Zakładu A aktywności Zawodowej, w którym zatrudnienie ma znaleźć 150 osób. 
Katarzyna TaraskaPrzeczytaj:              artykuł 1                  artykuł 2 Wzorem lat ubiegłych, również i w tym w naszej szkole odbyły się Mistrzostwa w tenisie stołowym. Rywalizacja toczyła się w dwóch grupach- starszej i młodszej.


Po czterech godzinach wyrównanych oraz stojących na wysokim poziomie meczach wyłoniono medalistów, którzy zostali nagrodzenie statuetkami oraz drobnymi upominkami.

Klasyfikacja końcowa:

Młodsze dziewczęta

1 miejsce- Milena Markiewicz

2 miejsce- Natalia Młodzik

3 miejsce- Julia Kosiaty

Młodsi chłopcy

1 miejsce- Michał Bacza

2 miejsce- Grzegorz Żyła

3 miejsce- Jakub Garbaciak

Starsze dziewczęta

1 miejsce- Patrycja Wiśniewicz

2 miejsce- Eliza Cichocka

3 miejsce- Katarzyna Wiśniewska

Starsi chłopcy

1 miejsce- Filip Dudziński

2 miejsce- Bartosz Dudziński

3 miejsce- Mateusz Sulikowski

Serdecznie gratulujemy oraz życzymy sukcesów podczas Mistrzostw Województwa ! 

Natalia Mełech

więcej

 

© Od 2007 Created by - Jerzy Ratajczak