Zespół Szkół
w Goleniowie
72-100 Goleniów
ul.Niepodległości 1B
Telefon/fax:914184274,
914431133
e-mail: zssgol@wp.pl
 
Kampania Państwowej Komisji ds. Pedofilii "#Rozmawiaj#Reaguj" A   B   C
   Strona główna      Rok szkolny 2018/2019      Marzec 2019

 
 
 W dniu 29.03.2019 r. odbyło się podsumowanie VI edycji konkursu ,,Poszukiwacze Smaków”. Uroczystość miała miejsce w Książnicy Pomorskiej im. Stanisława Staszica w Szczecinie. Uczennica Justyna Młudzik z oraz Adrian Staciwa z Branżowej Szkoły I stopnia nr 1, działającej przy Zespole Szkół w Goleniowie, otrzymali  od Wicemarszałka Województwa Zachodniopomorskiego Jarosława Rzepy dyplomy za uczestnictwo w konkursie. Konkurs polegał na przygotowaniu i opisaniu potrawy regionalnej. Podczas uroczystości były prezentowane potrawy regionalne. Na zakończenie konkursu wszyscy uczestnicy otrzymali niespodziankę, którą było zwiedzanie z przewodnikiem Książnicy Pomorskiej. Podsumowanie VI edycji konkursu ,,Poszukiwacze Smaków” przebiegało w miłej atmosferze oraz dostarczyło wielu niezapomnianych wrażeń. 
Alicja Rotter Kolejny udany udział w zawodach sportowych odnotowali uczniowie Zespołu Szkół w Goleniowie. 27 marca uczestniczyli w Mistrzostwach Województwa w Biegach Przełajowych, które odbyły się w Lasku Arkońskim
w Szczecinie. W zawodach wzięło udział 7 szkół. Klasyfikacja Mistrzostw przedstawia się następująco:

600 m kobiet:

 • II miejsce Agata Janowska
 • VII miejsce Katarzyna Łukasiewicz
 • XVI miejsce Zuzanna Dudzińska

800 m mężczyzn:

 • I miejsce Dominik Sulikowski
 • II miejsce Mateusz Suchy
 • IV miejsce Andrzej Zwierz
 • XIII miejsce Igor Reichel

1200 m kobiet:

 • IV miejsce Milena Markiewicz
 • X miejsce Nikola Garbaciak

2000 m mężczyzn:

 • I miejsce Grzegorz Żyła
 • III miejsce Jakub Garbaciak
 • XIX miejsce Maciej Janiszewski

1500 m kobiet:

 • II miejsce Sylwia Janowska

3000 m mężczyzn:

 • VII miejsce Dawid Błaszczyk

 

Milena Markiewicz, Sylwia Janowska, Grzegorz Żyła i Jakub Garbaciak 5 kwietnia wyjeżdżają reprezentować nasze województwo w Mistrzostwach Polski w Biegach Przełajowych, które odbędą się w Trzebnicy.

Gratulacje dla wszystkich naszych biegaczy!

więcej W dniu 27.03. b.r Julita Raczyńska, uczennica klasy III ZSZ nr 1 działającej w Zespole Szkół w Goleniowie, brała udział w wojewódzkim konkursie organizowanym przez Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy 
nr 2 w Szczecinie. W konkursie brali udział uczniowie kierunku  kucharz oraz cukiernik. Zadaniem uczestników było wypełnienie testu wyboru na temat ciasta drożdżowego oraz przygotowanie słodkiego lub wytrawnego wypieku z wykorzystaniem drożdży. Celem konkursu było m.in.: aktywizowanie  młodzieży do doskonalenia zawodowego, rozwijanie pasji, zainteresowań i uzdolnień związanych  z przygotowywaniem wypieków z wykorzystaniem drożdży, rozwijanie współzawodnictwa między uczniami szkół oraz integracja młodzieży z różnych  placówek kształcenia specjalnego. 
Monika Siwienki

 
 
 
 26 marca w Zespole Szkół w Goleniowie gościliśmy niezwykłego sportowca, srebrnego medalistę ostatnich Halowych Mistrzostw Europy w Glasgow
w skoku o tyczce – Pana Piotra Liska. Pan Piotr przyjechał ze swoją małżonką – Panią Aleksandrą Lisek, która również była tyczkarską. Polski lekkoatleta opowiedział o swojej dyscyplinie, osiągnięciach i odpowiedział na dużą ilość pytań zadawanych przez naszych uczniów. Pod koniec spotkania wszyscy ustawili się w kolejce po autografy i pamiątkowe zdjęcia. Wszyscy uczniowie, a szczególnie szkolni sportowcy, byli bardzo przejęci możliwością rozmowy z tak wybitnym sportowcem. Dziękujemy Goleniowskim Wodociągom za ufundowanie upominków dla naszych gości. 


 
 
 
 Zespół Szkół w Goleniowie już po raz drugi włączył się w obchody Światowego Dnia Wody, który przypada 22 marca. Obchody były elementem projektu realizowanego pod hasłem ”Piję wodę z kranu”. W jego ramach uczniowie wykonali piękne plakaty, obejrzeli filmy podkreślające rolę wody w  środowisku przyrodniczym, obserwowali pokazy doświadczeń fizycznych i chemicznych. Szukali życia wychodowanego w kropli wody. Wszyscy wspólnie na zajęciach słuchając, widząc, czując, i smakując odkrywali tajemnicę wody.  
 Pod koniec marca w Gdańsku odbył się XXV Ogólnopolski Turniej Tenisa Stołowego "Sprawni Razem".  Drużynę województwa zachodniopomorskiego reprezentowało czterech uczniów Zespołu Szkół w Goleniowie. Nasi zawodnicy zajęli wysokie miejsca w klasyfikacji indywidualnej:

   1. Milena Markiewicz    II miejsce
   2. Michał Bacza              V miejsce
   3. Filip Dudziński            VII miejsce
   4. Natalia Młudzik         VII miejsce

Reprezentacja naszego województwa w klasyfikacji ogólnej zajęła I miejsce w Polsce zdobywając puchar.  Zawodnikom gratulujemy i czekamy na kolejne osiągnięcia na arenie ogólnopolskiej.


więcej


 
 22 marca Samorząd Uczniowski Zespołu Szkół w Goleniowie wzorem ubiegłego roku przeprowadził pokaz mody wiosennej pod hasłem: ,,Miłość kwitnie na wiosnę”. Na wybiegu uczniowie mogli poczuć się jak prawdziwi modele. Kreacji wiosennych było w tym roku bardzo dużo. Pomysłowość uczniów jeszcze większa. Imprezę prowadzili świetnie zorientowani w trendach modowych Tomasz Koksa i Rafał Lieder. Trzy najlepsze kreacje zostały nagrodzone koszem pysznych owoców:

      1. Adrian Salomon klasa   1 cb
      2. Dominik Sulikowski klasa   4a
      3. Roksana Głowacka klasa   5b
 

 
 
 Każdy sposób przekazywania Ewangelii jest dobry, ale nie każdy jest tak efektowny jak ten, z którym w ramach wielkopostnych rekolekcji do Zespołu Szkół Specjalnych w Goleniowie przyjechał ks. Teodor Sawielewicz. Kapłan ten przywiózł do nas Dobrą Nowinę w bańkach mydlanych. Brzmi to dość nieprawdopodobnie, ale tak było. Ksiądz Teodor mówił o Panu Bogu, Jego dobroci i miłości do każdego człowieka obrazując to niezwykle efektownym pokazem baniek mydlanych. Na drugą część rekolekcji udaliśmy się do kościoła, gdzie uczestniczyliśmy w Eucharystii sprawowanej przez księdza rekolekcjonistę. Oprawę Mszy Świętej przygotowali nauczyciele i uczniowie naszej szkoły. Mamy nadzieję, że przekazane w ten oryginalny sposób Słowo Boże na długo pozostanie w naszych głowach i sercach.  

Julia Kowalczyk
 I miejsce Zespołu Szkół w IV Ogólnopolskim Konkursie Matematycznym.


W dniu 20 marca 2019 r uczniowie Szkoły Branżowej Zespołu Szkół Specjalnych w Goleniowie Rafał Lieder i Dawid Błaszczyk pod opieką pani Renata Bojdy brali udział w IV Ogólnopolskim Konkursie Matematycznym (IX Wojewódzkim Konkursie Matematycznym) „Matematyka w sztuce na poważnie i wesoło” organizowanym przez SOSW nr 2 w Szczecinie pod patronatem honorowym Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty i Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego.
Konkurs składał się z trzech etapów.

I etap (75 minut) – to rozwiązywanie zestawu zadań w 2-osobowych zespołach.


II etap (15 minut) – to indywidualna praca każdego uczestnika konkursu, wykonywanie 50 prostych obliczeń w celu wyłonienia MISTRZA RACHUNKÓW.


III etap, tzw. turniejowy – polega na przystąpieniu do konkurencji sprawnościowo-matematycznych. Jest on częścią „na wesoło” i nie podlega klasyfikacji. Uczniowie zdobyte punkty wymieniają na słodycze i drobiazgi w specjalnym konkursowym sklepiku.


W konkursie wzięło udział 11 zespołów z czterech województw: zachodniopomorskiego, pomorskiego, wielkopolskiego oraz dolnośląskiego. Udział w konkursie oprócz dobrej zabawy przyniósł nam osiągnięcia. Reprezentująca naszą szkołę 2 osobowa drużyna: Rafał i Dawid zajęła I miejsce w konkursie, a Dawid został drugim wicemistrzem rachunków w kategorii chłopców. Uczniowie otrzymali wspaniałe nagrody, medale i dyplom dla szkoły oraz przyjęli gratulacje od organizatorów i innych uczestników konkursu. Już planujemy udział w konkursie za rok. 

Renata Bojda

więcej


 
 W dniu 20 marca 2019 r. 16 uczniów Zespołu Szkół Specjalnych w Goleniowie wzięło udział w szkolnym konkursie wiedzy o Wielkim Poście
i Wielkanocy. Zadaniem uczestników konkursu było odpowiedzenie na 15 pytań związanych z tematyką konkursu. Dodatkowym utrudnieniem było odszukanie wszystkich pytań konkursowych ukrytych na terenie szkoły oraz wybranie właściwej odpowiedzi spośród podanych trzech – tylko jedna z nich była prawidłowa.

Oto wyniki konkursu:

1 miejsce: Katarzyna Łukasiewicz, Agata Janowska, Aleksandra Grodnicka, Wiktoria Skura;
2 miejsce: Mateusz Suchy, Wiktoria Mroziak;
3 miejsce: Mateusz Iwaniszyn, Eliza Cichocka.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu!

więcej 19 marca w Zespole Szkół w Goleniowie odbyły się Szkolne Mistrzostwa
w Biegach Przełajowych.
 Uczestników było bardzo dużo. Celem zawodów było wyłonienie reprezentacji szkoły na Mistrzostwa Województwa. Pomimo długich dystansów do przebiegnięcia, nasi biegacze spisali się znakomicie. Klasyfikacja medalowa przedstawia się następująco:

Dziewczynki młodsze krótszy dystans:

1.      Roksana Głowacka

2.      Maja Cybulska

3.      Kornelia Jurek

Dziewczęta młodsze dłuższy dystans:

1.      Agata janowska

2.      Katarzyna Łukasiewicz

3.      Magdalena Mroziak

Dziewczęta starsze dłuższy dystans:

1.      Sylwia Janowska

2.      Milena Markiewicz

3.      Nikola Garbaciak

Chłopcy krótszy dystans:

1.      Patryk Huk

2.      Ernest Tomaszewicz

3.      Filip Chruściński

Chłopcy młodsi dłuższy dystans:

1.      Dominik Sulikowski

2.      Mateusz Suchy

3.      Andrzej Zwierz

Chłopcy starsi dłuższy dystans:

1.      Grzegorz Żyła

2.      Filip Dudziński

3.      Dawid Błaszczyk

Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów sportowych.

 

więcej

 

 

 W dniu 14 marca 2019 r. uczennica 8 klasy Szkoły Podstawowej  z Zespołu Szkół w Goleniowie Andżelika Sulikowska uczestniczyła w V Szkolnym Dniu Mózgu w ZSS w SzczecinieWydarzenie rozpoczęło się konkursem biologicznym pt: „Budowa i funkcja organizmu człowieka ze szczególnym uwzględnieniem układu nerwowego i narządów zmysłów”. Po konkursie odbyły się ciekawe wykłady przedstawiane przez wykładowców Uczelni Wyższych na temat Centralnego Układu Nerwowego oraz przekazywania informacji w układzie nerwowym. W szkole można było również nauczyć się czynności medycznych mających na celu podtrzymanie i przywrócenie podstawowych funkcji życiowych człowieka a  także obejrzeć ciekawe doświadczenia naukowe przygotowane przez uczniów tej placówki. Uczennica naszej szkoły Andżelika otrzymała wyróżnienie w konkursie, co jest ogromnym osiągnięciem, ponieważ konkurs okazał się dość trudnym wyzwaniem. Wróciła do domu szczęśliwa, z nagrodami oraz z ogromną wiedzą, którą zdobyła podczas tego wydarzenia. 
Barbara Całkiewicz

 
 
 Złote medale dla Goleniowa! 13 marca uczniowie Zespołu Szkół w Goleniowie brali udział w Mistrzostwach Województwa Zachodniopomorskiego w Halowej Piłce Nożnej Chłopców Młodszych. Do Stargardu na rozgrywki piłkarskie przyjechały drużyny z Polic, Pyrzyc, Stargardu, Chojny, Suliszewa i Goleniowa. Nasi piłkarze nie mieli sobie równych i wygrywając wszystkie mecze  wywalczyli pierwsze miejsce. Klasyfikacja szkół przedstawia się następująco:

    1. Goleniów
    2. Pyrzyce
    3. Stargard
    4. Chojna
    5. Police
    6. Suliszewo

Zespół Szkół w Goleniowie reprezentowali: Michał Bacza, Miłosz Barcikowski, Grzegorz Żyła, Dominik Sulikowski, Jakub Garbaciak i Maciej Janiszewski. Najlepszym zawodnikiem turnieju został Michał Bacza a najmłodszym Dominik Sulikowski. Wszyscy nasi piłkarze otrzymali w nagrodę puchar, medale i nagrody rzeczowe. Zawodnikom gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów sportowych!

 
 
 
 
 W dniu 12 marca 2019 r. w Zespole Szkół w Goleniowie odbył się konkurs dla uczniów Szkoły Branżowej I stopnia nr 1 zorganizowany z okazji Dnia Matematyki, który przypada w tym dniu. Święto zostało zapoczątkowane przez organizację „World Education Games” w 2007 r. W Polsce pierwsze obchody Dnia Matematyki odbyły się 12 marca 2014 r z inicjatywy Stowarzyszenia Doskonalenia i Rozwoju 4improwe. Od tego czasu w kolejnych edycjach konkursu wzięło udział wiele szkół
z całej Polski, a w skali całego świata
  - miliony uczniów. W naszej szkole pierwszy raz do tego konkursu przystąpili w bieżącym roku szkolnym uczniowie klas pierwszych i drugich Szkoły Branżowej. Uczniowie pracowali zespołowo – każda klasa wystawiła swoją drużynę. Rozwiązywali zadania i zagadki, które wybierali losowo z przygotowanej i eksponowanej na tablicy interaktywnej prezentacji. Uczniowie mieli okazję nie tylko sprawdzić swoje umiejętności logicznego myślenia i stosowania obliczeń matematycznych w sytuacjach praktycznych, ale mogli zapoznać się również z poprawnym tokiem rozumowania
i rozwiązaniem każdego zadania, co zostało przedstawione w prezentacji. Było sporo emocji, zdrowej rywalizacji, czasami zaskakujących uczniów rozwiązań. Z zadaniami konkursowymi najlepiej poradzili sobie uczniowie z klasy 1BH, szczególnie wyróżnił się tu Paweł Bartos. Na kolejnych miejscach uplasowali się uczniowie z klas: 2cBH, 1BK, 2BK/H. Mamy nadzieję, że równie dobrze będziemy się bawić za rok, na kolejnej edycji Dnia Matematyki. 

Organizator: Renata Bojda

 
 
 
 Program „Trzymaj formę” Konkurs wiedzy o zdrowym stylu życia Trzymaj formę, to dodatkowa inicjatywa realizowana w ramach Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego Trzymaj Formę!- inicjatywy promującej zdrowy styl życia wśród młodzieży szkolnej o największym w Unii Europejskiej zasięgu. W Zespole Szkół w Goleniowie w ramach edukacji zdrowotnej realizowane są programy : Szkoła Promująca Zdrowie, Szklanka mleka, Owoce w szkole i Trzymaj Formę, dzięki którym szkoła kształtuje i rozwija prozdrowotną edukację uczniów oraz w rzeczywisty sposób wpływa na ich dietę bogatą w owoce, warzywa oraz produkty mleczne. Dnia 11 marca uczeń klasy VII Miłosz Barcikowski i Andżelika Sulikowska z klasy VIII wzięli udział w I etapie Ogólnopolskiego konkursu o zdrowym stylu życia Trzymaj Formę. Opiekunami uczniów podczas konkursu w formie elektronicznej była Joanna Kaczanowicz , Katarzyna Taraska i Jerzy Ratajczak. Wyniki będą ogłoszone do 29 marca. 
Katarzyna Taraska

 
 
 
 W dniu 11.03.2019 r. w Zespole Szkół w Goleniowie odbyło się spotkanie edukacyjne z pszczelarzem Koła Pszczelarzy w Przybiernowie,
 
panem Sławomirem Zięciakiem. Pan Pszczelarz w wyczerpujący i przystępny sposób opowiedział o życiu pszczół oraz ich znaczeniu w przyrodzie. Ciekawie przeprowadzona prezentacja z komentarzem wzbudziła żywe zainteresowanie uczestników. Uczniowie dowiedzieli się miedzy innymi jak pszczoły produkują miód, w jaki sposób się go pozyskuje i jakie jeszcze są korzyści z działalności tych niewielkich ale mądrych stworzeń. Uczestnicy spotkania mogli także z bliska obejrzeć ul, ramki na miód oraz akcesoria pszczelarskie np. pokurzacz, dłuto pasieczne czy widelec do odsklepiania ramek.   Każdy mógł przymierzyć specjalne rękawice i  kapelusz. Było to niezwykle owocne i ciekawe spotkanie. Liczymy na dalszą miłą współpracę. 
Jolanta Paś

 
 
 Pod koniec lutego i na początku marca odbyły się Mistrzostwa Województwa Zachodniopomorskiego w Tenisie Stołowym. Rywalizacje toczyły się w różnych kategoriach wiekowych. Rozgrywki odbywały się w Pyrzycach i Szczecinie. Uczniowie Zespołu Szkół    w Goleniowie wzięli udział w Mistrzostwach osiągając bardzo dobre wyniki.

Z Pyrzyc, gdzie udział brali młodsi uczniowie przywieźliśmy 4 medale:

    • Natalia Młudzik I miejsce i awans na Mistrzostwa Polski
    • Dominik Sulikowski I miejsce
    • Michał Bacza II miejsce i awans na Mistrzostwa Polski
    • Miłosz Barcikowski III miejsce
    • Milena Markiewicz IV miejsce
    • Mateusz Suchy V miejsce
    • Agata Janowska VII miejsce

     Nasza Szkoła Podstawowa dzięki tak wspaniałym wynikom uplasowała się na I miejscu w klasyfikacji drużynowej zdobywając puchar!

 Szczecinie zawodnicy Zespołu Szkół w Goleniowie w kategorii klas starszych wywalczyli:

    • Filip Dudziński I miejsce i awans na Mistrzostwa Polski
    • Aleksandra Grodnicka II miejsce
    • Weronika Mroziak III miejsce
    • Wiktoria Skura IV miejsce
    • Julia Kosiaty V miejsce
    • Magdalena Mroziak VI miejsce
    • Grzegorz Żyła VII miejsce
    • Nikola Garbaciak IX miejsce

Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy motywacji do jeszcze większej pracy!

 
 
 
 
 Wszystkim przedstawicielkom płci pięknej składamy najserdeczniejsze życzenia! Zdrowia, pomyślności i samych pięknych dni w życiu. Życzymy by uśmiech rozpromieniał Wasze twarze i byście zawsze czuły się doceniane! W naszej szkole również obchodziliśmy Dzień Kobiet. Męska delegacja wszystkim kobietom w szkole rozdała słodki poczęstunek. 
Samorząd Uczniowski

 
 
 W dniu 07.03.2019 r. odbył się II etap ( regionalny) VI edycji konkursu ,,Poznaj swoje prawa w pracy” zorganizowany przez Państwową Inspekcję Pracy w Szczecinie. Do II etapu konkursu zostali zakwalifikowani oraz  aktywnie w nim uczestniczyli uczniowie Zespołu Szkół w Goleniowie: uczennica III klasy Zasadniczej Szkoły Zawodowej nr 1 Emilia Młudzik i uczeń II klasy Branżowej Szkoły I stopnia Rafał Lieder. Uczniowie wykazali się znacznym zasobem wiedzy  na temat przepisów prawnej ochrony pracy, bezpieczeństwa i higieny pracy oraz legalności zatrudnienia. Uczniom gratulujemy zaangażowania i życzymy powodzenia za rok w kolejnej edycji. 

Alicja Rotter

 
 
 Wycieczki do podziemi w Szczecinie. W dniach 05.03.2019 r. oraz 06.03.2019 r. dwie grupy uczniów Zespołu Szkół w Goleniowie uczestniczyły w zwiedzaniu podziemnych tras Szczecina pod dworcem PKP. Grupy pod okiem niezwykle kompetentnego przewodnika p. Jerzego Rozpondka, zwiedziły „Trasę II wojny światowej”, po czym uczestniczyły w lekcji muzealnej, związanej z historią Polski. Trasa była niezwykle ciekawa i wywołała niemałe emocje.  Wycieczka była niejako żywą lekcja historii, pozwalała na dotknięcie przeszłości i poczucie na własnej skórze jak trudno było ludności cywilnej podczas wojny.  Zwieńczeniem wycieczki było pasowanie uczestników na Strzelców  Polskiej Drużyny Strzeleckiej.  Uczniowie wraz z opiekunami po powrocie chętnie podzielili się ciekawymi doświadczeniami oraz zaplanowali kolejną wyprawę, która pozwoli na poznanie kolejnych tajemnic najbliższego regionu.  
Jolanta Paś

 
 
W środę 6 marca br. w Zespole Szkół w Goleniowie, odbył się konkurs gastronomiczny pt. „Najsprawniejszy młody kucharz” Zadanie konkursowe polegało na przygotowaniu przez uczniów Branżowej Szkoły o kierunku kucharz,  najładniejszych i najbardziej pomysłowych kanapek. Celem konkursu było propagowanie wśród młodzieży zdrowych nawyków żywieniowych oraz wdrażanie prawidłowych zasad higieny podczas przygotowania  potraw. Zwycięzcami konkursu „Najsprawniejszy młody kucharz” byli następujący uczniowie: Sara Sochacka ( I miejsce), Julita Raczyńska ( II miejsce) oraz Dawid Błaszczyk ( III miejsce).Nagrodę pocieszenia otrzymał Daniel Kaczmarek (uczeń drugiej klasy Szkoły Branżowej). Uczniowie wykazali się dużym zaangażowaniem i chęcią udziału w konkursie.  Zwycięzcy zostali uhonorowani pamiątkowymi dyplomami oraz nagrodami.  
Monika Siwienki 

 
 
 Na początku marca w Zespole Szkół w Goleniowie odbyło się podsumowanie ogólnopolskiej akcji "Góra Grosza". W zbiórkę zaangażowały się wszystkie klasy. Szkolna Góra Grosza        w tym roku była naprawdę duża! Łącznie zebraliśmy ponad 403 zł. Pamiątkowe dyplomy i słodkie niespodzianki za największą ilość zebranych groszy otrzymały klasy: 3ga, 3BS, 1BS H, 2bc. 
Samorząd Uczniowski

 

 
 Program ABC Zdrowego Żywienia W Zespole Szkół w Goleniowie podnoszona jest świadomość żywieniowa wśród uczniów, rodziców i pracowników szkoły. Na potrzeby projektu uczniowie przygotowali szereg plakatów, reklam, informacji, które zostały wyeksponowane na ,,korytarzu zdrowia” na II piętrze szkoły. Przeprowadzone zostały prelekcje dostarczające wiedzę z zakresu zdrowego odżywiania. Dnia 4 marca w klasach I, II ,III a i oddziały b szkoły podstawowej oraz klasa I BS pracownik pomocniczy obsługi hotelowej zostały przeprowadzone warsztaty kulinarne ,,Na tropie zdrowego żywienia”. Uczniowie poznali zasady zdrowego żywienia, zasady przestrzegania higieny osobistej i higienicznego przygotowywania posiłków oraz poznali wartość udziału owoców i warzyw
w codziennej diecie. Nasz wspólny posiłek okazał się prawdziwą przyjemnością. 
K. Taraska

 
 

 W dniu 1 marca w Zespole Szkół w Goleniowie odbyła się prelekcja pt. "Dzień bezpiecznego Internetu" połączona z projekcją filmu "Gdzie jest Mimi". W wydarzeniu wzięli udział uczniowie Szkoły Podstawowej kl. IV-VIII
i Gimnazjum. Celem było zapoznanie uczniów z zagrożeniami związanymi z Internetem.
 W dniu 1 marca 2019 r. w Zespole Szkół w Goleniowie odbyła się prelekcja pt: ”Higiena osobista człowieka”W wydarzeniu uczestniczyli uczniowie Szkoły Podstawowej ,Gimnazjum  i I klasa Szkoły Branżowej. Celem prelekcji było uświadomienie uczniom jak ważne jest dbanie o higienę, utrzymywanie czystości ciała i odzieży i jak wpływa to na zdrowie człowieka. Młodzież mogła obejrzeć i wypróbować kosmetyki stosowane do codziennej pielęgnacji ciała.Na koniec zajęć można było rozwiązać tematyczną krzyżówkę lub wykreślankę z zastosowaniem zdobytej wiedzy podczas prelekcji. Każdy z uczniów na zakończenie otrzymał sporą dawkę wiadomości o higienie jak również próbkę wybranego kosmetyku do pielęgnacji ciała. 
Barbara Całkiewicz


 
1 marca to Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych.  


Uczniowie Zespołu Szkół w Goleniowie  pamiętając o tym wydarzeniu wzięli udział w Ogólnopolskim  Konkursie plastycznym "Żołnierze Wyklęci - Bohaterowie Niezłomni"  organizowanym przez Fundację im. Kazimierza Wielkiego w Lublinie. Na szczeblu szkolnym konkurs przygotowała i przeprowadziła pani Dorota Baczewska

 

więcej

 

© Od 2007 Created by - Jerzy Ratajczak