Zespół Szkół
w Goleniowie
72-100 Goleniów
ul.Niepodległości 1B
Telefon/fax:914184274,
914431133
e-mail: zssgol@wp.pl
 
Kampania Państwowej Komisji ds. Pedofilii "#Rozmawiaj#Reaguj" A   B   C
   Strona główna      Aktualności - rok szkolny 2022-2023      Marzec 2023

 
 W dniu 20.03.2023 r. odbyło się szkolenie z warsztatami o tematyce „Kuchnia Hiszpańska i Hiszpańskie Smaki”W szkoleniu uczestniczyli nauczyciele praktycznej nauki zawodu wraz z uczniami Branżowej Szkoły I Stopnia. W trakcie szkolenia zostały wykonane poniżej wymienione potrawy kuchni hiszpańskiej: Zupa hiszpańska z soczewicy z Chorizo „Lentejas”, hiszpańska pizza, Empanadas – pierożki hiszpańskie, najpopularniejszy deser w Hiszpani - Flan Valencja. W trakcie szkolenia poznaliśmy oryginalne smaki hiszpańskie oraz ciekawe historie sporządzanych potraw.

 
 
 
 
 W dniach 14 – 20 marca uczniowie Szkoły Branżowej brali udział  w ramach lekcji matematyki  w zajęciach „Dzień Matematyki 2023”. Zespoły klasowe rozwiązywały zadania matematyczne przedstawione w formie prezentacji, którą z okazji Dnia Matematyki  udostępnia Stowarzyszenie Doskonalenia i Rozwoju 4improve. Tegoroczna edycja konkursu odbywała się pod hasłem „Zainwestuj w matematykę” i zawierała zadania o tematyce związanej z ekonomią, inwestowaniem pieniędzy.  Każdy zespół klasowy spośród 24 zadań zawartych w prezentacji  rozwiązywał 12 zadań o mniejszym stopniu trudności. Zajęcia te były okazją do sprawdzenia swoich umiejętności logicznego myślenia i umiejętności matematycznych oraz dostarczyły uczniom wielu interesujących wiadomości przedstawionych w ciekawej graficznie formie. Uczniowie biorący udział w zajęciach otrzymali oceny za aktywność adekwatne do stopnia ich zaangażowania.

 
 
 
 
 W dniu 17.03.2023 r. uczniowie SP, SPP oraz BS udali się na wycieczkę do Pleciugi Lalek w Szczecinie na spektakl pt.: „Speed Śnieżyca”. Jej celem było doskonalenie kompetencji społecznych pozwalających zbudować pozytywny obraz samego siebie jako odbiorcy kultury oraz rozwijanie zainteresowania teatrem. Aktorzy mistrzowsko przedstawili świat wirtualny, równocześnie uświadamiając jakie zagrożenia płyną z Internetu i mediów społecznościowych. Zarówno uczniowie jak i nauczyciele byli pod wielkim wrażeniem spektaklu, które to spotęgowały niesamowite efekty specjalne. Było to dla nas niesamowite obcowanie ze sztuką!

 
 
 16 marca br. uczestniczyliśmy w Giełdzie Szkół ponadpodstawowych, 
która odbyła się w SP nr 2 w Goleniowie. Uczniowie naszej Branżowej Szkoły I Stopnia nr 1 zaprezentowali zawody, w których się kształcą - kucharz oraz pracownik pomocniczy obsługi hotelowej. III Wojewódzki Integracyjny Konkurs Gastronomiczny pod hasłem „Wymarzone parzone” Uczennica klasy 2 Szkoły Branżowej I Stopnia nr 1 w Goleniowie Agata Janowska brała udział w III Wojewódzkim Integracyjnym Konkursie Gastronomicznym pod hasłem „Wymarzone parzone” w SOSW Nr 2 w Szczecinie. Zadaniem wszystkich uczniów było napisanie testu tematycznego oraz przygotowanie własnej potrawy z ciasta parzonego. Agata bardzo dobrze poradziła sobie w obu etapach i ostatecznie zajęła V miejsce. Jej potrawa – ptysie z musem z awokado bardzo przypadła do gustu jurorom. Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu i czekamy na następne spotkania w przyszłym roku. 

 

© Od 2007 Created by - Jerzy Ratajczak