Zespół Szkół
w Goleniowie
72-100 Goleniów
ul.Niepodległości 1B
Telefon/fax:914184274,
914431133
e-mail: zssgol@wp.pl
 
Kampania Państwowej Komisji ds. Pedofilii "#Rozmawiaj#Reaguj" A   B   C
   Strona główna      Rok szkolny 2016/2017      Październik 2016

 Dnia 27 października 2016 uczniowie klas 1/2/3a oraz 3c wraz ze swoimi wychowawczyniami- panią Pauliną Gwardiak i Sylwią Danecką odwiedziły bibliotekę miejską.  



Dnia 27 października 2016 uczniowie klas 1/2/3a oraz 3c wraz ze swoimi wychowawczyniami- panią Pauliną Gwardiak i Sylwią Danecką odwiedziły bibliotekę miejską.  Podczas spotkania uczniowie dowiedzieli się, co trzeba zrobić, żeby zapisać się do biblioteki i wypożyczać książki. Pani zapoznała dzieci ze zbiorami w bibliotece, zwróciła uwagę na szanowanie książek oraz zachęciła do czytania. Uczniowie mogli usłyszeć opowiadanie o Kacperku i jego przygodach autorstwa Grzegorza Kasdepke. Na zakończenie nasi najmilsi mogli cieszyć się atrakcjami w kąciku zabaw. 
 Debora Szkudlarek



 26 października 2016 r. uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych
w Goleniowie wesoło bawili się na imprezie „Święto Ziemniaka”.
 



Na dzieci czekały liczne „ziemniaczane konkurencje”- rzut ziemniakiem do celu, slalom z ziemniakiem na łyżce, zadania tematyczne oraz wykonanie z różnych materiałów postaci „Ziemniaczanego Stworka-Potworka”. Podczas wspólnych zabaw i zmagań sportowych uczniowie poszerzyli wiedzę na temat historii ziemniaka, jego budowy i zastosowania w gospodarstwie domowym. Po wspólnych zmaganiach i konkurencjach przyszedł czas na poczęstunek, który oczywiście musiał zgadzać się z tematem imprezy. Zadowolone dzieci zajadały się ziemniaczaną babą, frytkami, chipsami oraz plackami przygotowanymi przez uczniów pod kierunkiem pani Katarzyny Taraski. Ostatnią atrakcją na imprezie była Foto-budka, która cieszyła się dużym zainteresowaniem zarówno uczniów jak i pań nauczycielek J. Imprezę przygotowały i przeprowadziły-Dorota Baczewska, Sylwia Danecka i Agnieszka Sućko.  
Dorota Baczewska



 21.10.2016 r. w Zespole Szkół w Goleniowie odbyła się
uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej, ale i pasowanie na ucznia. 



W poczet uczniów Zespołu Szkół, wstąpiło czterech chłopców: Igor Riechel z kl. Ia, Oliwier Miłek, Wiktor Jabłoński i Piotr Kubiak z kl. Ibc. Uroczystego pasowania, w obecności rodziców i całej społeczności szkolnej, dokonał Dyrektor Wojciech Maciejewski. Obchody Dnia Edukacji Narodowej, w tym roku odbyły się w formie gali oscarowej, na której wręczane były oscary, dla nauczycieli w wymyślonych prze uczniów kategoriach. Galę prowadzili uczniowie: Tomasz Koksa i Rafał Lieder wspomagani przez Panią Pauline Gwardiak. Ten szczególny dzień uświetnili też śpiewem Pani Joanna Stanuch-Piotrowicz oraz przygotowani przez nią uczniowie: Julita Raczyńska, Sylwia Janowska i Łukasz Murach. Wesoła atmosfera i zabawny charakter uroczystości, wprowadził wszystkich uczestników uroczystości w dobry Humor, a niecodzienna konwencja, na długo zostanie w pamięci uczestników.




 We wtorek 18.10.2016 r. w Choszcznie odbyły się Mistrzostwa Województwa Szkół Specjalnych w Badmintonie. 



Organizatorem zawodów był Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Suliszewie. W Mistrzostwach wzięli udział uczniowie z sześciu szkół województwa zachodniopomorskiego: zawodnicy z Chojny, Pyrzyc, Stargardu, Świnoujścia, Suliszewa i Goleniowa. Uczniowie rywalizowali w czterech kategoriach wiekowych. Naszą szkołę reprezentowało 5 uczniów, którzy zajęli następujące miejsca: 
  • w kategorii dziewczęta młodsze: Natalia Młudzik IX miejsce 
  • w kategorii chłopcy młodsi: Kacper Miżejewski V-VI miejsce oraz Michał Bacza IX-X miejsce 
  • w kategorii chłopcy starsi: Daniel Kaczmarek VI-VII miejsce oraz Adrian Staciwa VI-VII miejsce. 
Pomimo braku uzyskania miejsc na podium, doświadczenie i możliwość rywalizowania z innymi szkołami na pewno pozytywnie wpłynie na sukcesy sportowe naszych uczniów. Opiekunem reprezentacji Zespołu Szkół Specjalnych w Goleniowie podczas Mistrzostw w Badmintonie była Natalia Laskowska. N.Laskowska



 W dniach 11-13.10.2016.r. uczniowie Zespołu Szkół w Goleniowie, wybrali się na trzydniową wycieczkę do Karpacza, 



zorganizowaną i sfinansowaną przez Stowarzyszenie „Niepokonani”. Dzięki hojności fundacji DeArte, która przekazała Stowarzyszeniu fundusze, na wypoczynek podopiecznych i darze, w postaci bonów na zakupy spożywcze od Dyrektora Ośrodka Pomocy Społecznej w Goleniowie, Stowarzyszenie mogło zorganizować, całkowicie bezpłatną wycieczkę dla swoich podopiecznych, a za razem uczniów Zespołu Szkół. Wycieczka odbywała się autokarem, który był cały czas, do dyspozycji uczestników. Wyjazd rozpoczął się 11.10.2016.r. spod Zespołu Szkół. Cały pierwszy dzień, byliśmy w trasie. Po drodze mieliśmy postój w Świebodzinie, gdzie oglądaliśmy posąg Chrystusa Króla. 



Wieczorem dotarliśmy do Karpacza, gdzie zjedliśmy pyszną, ciepłą kolację w barze „U Musa”, po czym rozlokowaliśmy się w Schronisku „Liczyrzepa”. Następnego dnia rano, po samodzielnie przygotowanym śniadaniu, ruszyliśmy realizować kolejne punkty z napiętego planu dnia, w którym było: zwiedzanie Zamku Czocha w Suchej, wjazd koleją gondolową na Stóg Izerski w Świeradowie Zdroju i wyprawa na Wodospad Szklarki w Szklarskiej Porębie. W międzyczasie, zjedliśmy obiad w restauracji „Caprys” w Szklarskiej. Ten dzień, obfitował naprawdę w dużo atrakcji. Przemieszczanie się tajemnymi przejściami w Zamku i poznanie jego historii, wyostrzyło naszą wyobraźnię. Adrenalinę podniósł nam przejazd koleją gondolową, natomiast niezapomnianych widoków i doznań dźwiękowych, dostarczył wodospad. 



Po tak intensywnym dniu, mieliśmy już tylko ochotę na kolację, gorący prysznic w schronisku i sen. Ostatniego dnia po śniadaniu i spakowaniu walizek, wyruszyliśmy w drogę do Kowar, gdzie zwiedzaliśmy i poznawaliśmy historię Sztolni – kopalni uranu. Przemieszczaliśmy się ciemnymi korytarzami kopalni, braliśmy udział w pokazie laserowym i słuchaliśmy odgłosów, jakie wydaje wybuch dynamitu, podczas wysadzania ścian w kopalni. Następnie wróciliśmy do Karpacza, na pyszny obiad „U Musa” i wyruszyliśmy w drogę powrotną. Taki wyjazd, pozwolił uczniom Zespołu Szkół, nabyć nowych umiejętności, samodzielności i poczucia odpowiedzialności za siebie. Nasi podopieczni, musieli sami dbać o dobór odpowiedniego ubioru, samodzielnie przygotowywać posiłki, poruszać się w grupie uczestników wycieczki, zgodnie z zasadami i ustaleniami. Nam opiekunom, dał też wiele przydatnych informacji, na temat podopiecznych. Wiemy już, jakie umiejętności musimy rozwijać, aby uczniowie, byli jeszcze bardziej niezależni w codziennym życiu, na co zwrócić uwagę, a czego nie bylibyśmy w stanie zaobserwować, tylko podczas zajęć w szkole. Takie wyjazdy, są wspaniałą szkołą życia dla naszych uczniów, ale i skarbnicą wiedzy na ich temat, dla wychowawców. Dlatego serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy pomogli nam doprowadzić ten wyjazd do skutku.




 

© Od 2007 Created by - Jerzy Ratajczak