Zespół Szkół
w Goleniowie
72-100 Goleniów
ul.Niepodległości 1B
Telefon/fax:914184274,
914431133
e-mail: zssgol@wp.pl
 
Kampania Państwowej Komisji ds. Pedofilii "#Rozmawiaj#Reaguj" A   B   C
   Strona główna      Rok szkolny 2018/2019      Styczeń 2019

 

 25 stycznia 2019 r. w Zespole Szkół w Goleniowie odbyła się prelekcja dla uczniów nt „Bezpiecznie spędzamy ferie zimowe”, którą poprowadziła p. M. Bieniek z Komendy Powiatowej Policji w Goleniowie. 


Celem spotkania było przypomnienie podstawowych zasad bezpieczeństwa, których należy przestrzegać podczas zabaw zimowych. Prowadząca w sposób szczególny przestrzegała uczniów przed wchodzeniem na lód na zbiorniki wodne, a także poinformowała, co robić w przypadku załamania się pod nami lodu, jakie służby alarmować i jak pomagać poszkodowanym, by samemu nie stać się ofiarą. W trakcie spotkania pani  M. Bieniek przypomniała także  o bezpiecznym poruszaniu się po drogach. Omówiła zasady zachowania się w domu podczas nieobecności rodziców, przestrzegała przed rozmowami z osobami nieznajomymi. Starszym uczniom przypomniała o zagrożeniach wynikających ze spożywania alkoholu, narkotyków, a także dopalaczy. Utrwalone zostały numery telefonów alarmowych do straży pożarnej, policji i pogotowia ratunkowego. Na zakończenie pani  M. Bieniek rozdała uczniom odblaski oraz życzyła wszystkim radosnego, a przede wszystkim, bezpiecznego wypoczynku w trakcie ferii zimowych.


więcej


 Po raz kolejny na zakończenie okresu bożonarodzeniowego zorganizowano w Zespole Szkół w Goleniowie Ogólnoszkolny Konkurs Kolęd - karaoke. 


Podobnie jak w poprzednich latach cieszył się on dużym zainteresowanie uczniów. Z tego względu organizatorki panie Agnieszka Morawska i Julia Kowalczyk podzieliły ich na dwie kategorie wiekowe: szkoła podstawowa i szkoły ponadpodstawowe. Uczniowie występowali solo i w duetach. Uczestnicy mogli liczyć na wokalne wsparcie Pana Dyrektora i publiczności. W każdejz kategorii jury wyróżniło trzy wykonania. Pan Dyrektor osobiście pogratulował zwycięzcom i wręczył im nagrody. Z żalem mówimy - „żegnajcie kolędy na rok!”. 

Julia Kowalczyk i Agnieszka Morawska

więcej Konkurs IPN "Wokół symboli narodowych"


14 listopada 2018 r., 7 uczniów szkoły podstawowej przystapiło do  wojewódzkiego konkursu organizowanego przez okręgowe biuro IPN w Szczecinie"Wokół symboli narodowych". Koordynatorem szkolnym była Jolanta Paś. Konkurs ma charakter cykliczny, a jego celem jest upowszechnienie i popularyzacja wśród młodzieży szkolnej znajomości historii Polski ze szczególnym uwzględnieniem polskich symboli narodowych. Do udziału w IV edycji konkursu zgłosiło się ponad 100 szkół podstawowych z województwa zachodniopomorskiego oraz północnej części województwa lubuskiego.  Konkurencja była ogromna i należało się wykazać znaczą wiedzą historyczno-społeczną. W dn. 20.12.2018 r. nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu. W dn. 23.01.2019 r. wręczono nagrody laureatom:

1.miejsce-Krystian Cepek

1.miejsce-Filip Chruściński

1.miejsce-Oliwier Miłek

2.miejsce -Amelia Drobinska

2.miejsce-Kacper Bidler

2.miejsce-Piotr Kubiak

3.miejsce-Igor Reichel 

Wszystkim serdecznie gratulujemy. Jolanta Paś

 

 

 

 23 stycznia w naszej szkole odbyła się kolejna prelekcja dotycząca bezpieczeństwa oraz edukacji związanej z bezpieczeństwem dzieci. 

Tematem spotkania, były niepożądane skutki zachowań agresywnych.


W ramach edukacji w tym kierunku zaprosiliśmy policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Goleniowie, którzy spotkali się z uczniami klas. Policjanci rozmawiali z dziećmi o przemocy : czym jest, jakie są jej rodzaje, jak na nią reagować, do kogo się zgłosić o pomoc a także jakie są skutki karne dla osób stosujących przemoc wobec innych. W tle pogadanki dzieci miały możliwość obserwować adekwatną do tematu prezentację, obrazowo przedstawiającą problem przemocy. W tym dniu także uczniowie klas starszych przygotowali happening – szkoła bez przemocy. Na transparentach można było zobaczyć hasła potępiające zachowania agresywne. Spotkanie uświetnił pokaz, przyniesionych przez naszych gości, podstawowych akcesoriów policjanta. Dzieci mogły obejrzeć kajdanki oraz pałkę policyjną. Wierzymy, że dzięki takim spotkaniom i naszej świadomości nasza szkoła będzie SZKOŁĄ BEZ PRZEMOCY.

 

więcej


  SERDECZNIE DZIĘKUJEMY PANI DYREKTOR  IKEA INDUSTRY POLAND 

W GOLENIOWIE za  bezpłatne przekazanie w dniu 09 stycznia 2019 r. mebli. Tak piękny prezent znacznie poprawi stan wyposażenia oraz wygląd naszej szkoły. 

Dyrektor oraz cała społeczność Zespołu Szkół Specjalnych w Goleniowie
 15.01.2019 r. w Zespole Szkół w Goleniowie odbyły się Szkolne Mistrzostwa w Tenisie Stołowym. W turnieju brało udział 25 uczniów. Zawodnicy grali w dwóch kategoriach wiekowych. Największe emocje wzbudziły rozgrywki chłopców starszych. Klasyfikacja przedstawia się następująco:

Młodsze klasy dziewczęta:

·        1 miejsce - Weronika Mroziak

·        2 miejsce - Wiktoria Skura

·        3 miejsce - Agata Janowska

Młodsze klasy chłopcy:

·        1 miejsce - Mateusz Suchy

·        2 miejsce - Mateusz Iwaniszyn

·        3 miejsce - Andrzej Zwierz

Starsze klasy dziewczęta:

·        1 miejsce - Milena Markiewicz

·        2 miejsce - Natalia Młudzik

·        3 miejsce - Julia Kosiaty

Starsze klasy chłopcy:

·        1 miejsce - Filip Dudziński

·        2 miejsce - Miłosz Barcikowski

·        3 miejsce - Michał Bacza

Wszystkim zwycięzcą gratulujemy. Organizatorami Szkolnych Mistrzostw byli: Krystyna Wegnerowska, Natalia Domaradzka  i Sebastian Zaremba. 

 W piątek 11 stycznia 2019 roku w Zespole Szkół w Goleniowie odbył się bal karnawałowy. Uczniowie jak co roku zaskoczyli nas pomysłowością swoich pięknych kreacji. Przebrani byli między innymi za księżniczki, czarownice oraz wiele innych postaci z bajek. Prócz tańców wszyscy mogli uczestniczyć również w konkursach takich jak: „taniec z balonem czy gazetą”. Najwięcej emocji wzbudził jednak wybór króla i królowej balu. W tym roku królową została przebrana za księżniczkę Zuzia
z klasy Ia, zaś królem przebrany za myszkę Miki Oliwier z klasy II bc. Na zakończenie balu na wszystkich czekał słodki poczęstunek. 

Organizatorzy: Agnieszka Sućko, Dorota Baczewska, Agnieszka Morawska, Marzena Gryczyńska

 
więcej

 

 Akcja Odkręcamy! Zbieramy! Pomagamy!


trwa w Zespole Szkół w Goleniowie od 2017 roku. We wtorek po kolejny odbiór nakrętek przyjechała do nas Majka z rodzicami. Zebraliśmy bardzo dużo i nadal zbieramy.


Akcja trwa cały rok szkolny J


 

 Poznajecie te zdjęcia? Ten właśnie kolaż został wyróżniony w konkursie Selfie+. 


Na stronie programu Erasmus napisano: „Mimo mrozu i śnieżnej aury prawie tysiąc osób z całej Polski zjechało 8 stycznia do Warszawy na Ogólnopolski Dzień Informacyjny Programu Erasmus+ oraz Europejskiego Korpusu Solidarności. Na PGE Narodowy spotkali się ludzie, którzy zawodowo zajmują się edukacją: nauczyciele, dyrektorzy szkół, członkowie wielu stowarzyszeń i fundacji, przedsiębiorcy oraz przedstawiciele Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji, która organizowała wydarzenie.” A wśród nich my – przedstawiciele Zespołu Szkół i Stowarzyszenia „Niepokonani”. Przyjechaliśmy na Stadion Narodowy na konferencje i co ważniejsze odebrać tam nagrodę za zdjęcie pokazujące efekty działania naszego projektu. To właśnie to zdjęcie – ten kolaż. Dostaliśmy dyplom i kamerę GoPro. 

Krystyna Parszuto i Remigiusz Skierski

więcej

 
 

 

© Od 2007 Created by - Jerzy Ratajczak