Zespół Szkół
w Goleniowie
72-100 Goleniów
ul.Niepodległości 1B
Telefon/fax:914184274,
914431133
e-mail: zssgol@wp.pl
 
Kampania Państwowej Komisji ds. Pedofilii "#Rozmawiaj#Reaguj" A   B   C
   Strona główna      Aktualności - rok szkolny 2019/2020      Styczeń 2020


 Pod koniec stycznia w Zespole Szkół w Goleniowie odbyły się Szkolne Mistrzostwa w Tenisie Stołowym. Wśród klas młodszych z podziałem na grupę dziewcząt i chłopców najlepsi okazali się:

    • 1 miejsca: Agata Janowska i Dominik Sulikowski
    • 2 miejsce: Weronika Mroziak i Michał Bacza
    • 3 miejsce: Wiktoria Skura i Seweryn Bukowski
Wśród klas starszych:
    • 1 miejsce: Julia Kosiaty i Grzegorz Żyła
    • 2 miejsce: Eliza Cichocka i Damian Osiński
    • 3 miejsce: Nikola Garbaciak i Jakub Garbaciak.
Gratulujemy wszystkim zawodnikom i życzymy kolejnych sukcesów sportowych.
 
 
 
 Dnia 31 stycznia w Zespole Szkół w Goleniowie odbyła się lekcja pokazowa na temat udzielania pierwszej pomocy podczas nagłych wypadków. Uczniowie klas IV-VIII szkoły podstawowej dowiedzieli się, jak postępować, gdy jesteśmy świadkami omdlenia, ataku padaczki, zranienia czy złamania. Podstawowa wiedza na temat udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej w nagłych wypadkach może okazać się na wagę życia. Wiele osób nie pomaga poszkodowanym, ponieważ nie mają wiedzy na temat pierwszej pomocy, a nawet jeśli ją posiadają, to boją się podjąć jakichkolwiek czynności, a nasi uczniowie posiadają wiedzę i potrafią pomóc. 
K.Taraska


 Zespół Szkół w Goleniowie wygrywa mistrzostwa województwa zachodniopomorskiego! 


30 stycznia w Stargardzie odbyły się  Mistrzostwa Województwa Zachodniopomorskiego w Turnieju Gier i Zabaw Ruchowych. Celem turnieju było rozwijanie sprawności fizycznej, wzbogacanie emocjonalnych przeżyć uczniów oraz upowszechnianie kultury fizycznej wśród uczniów placówek kształcenia specjalnego. Zespół Szkół w Goleniowie reprezentowali: Agata Janowska, Mateusz Suchy, Dominik Sulikowski, Andrzej Zwierz, Seweryn Bukowski i Aleksander Korzeniowski. Klasyfikacja szkół przedstawia się następująco: 

     • I miejsce: Goleniów 
     • II miejsce: Stargard 
     • III miejsce: Szczecin 
     • IV miejsce: Police 
     • V miejsce: Suliszewo 

Sportowcom gratulujemy zwycięstwa i życzymy kolejnych sukcesów sportowych!

więcej

 

 28 stycznia w Zespole Szkół odbyło się kolejne spotkanie w ramach działań profilaktycznych pt. ,,Asertywność –sztuka odmawiania”. W tym dniu uczniowie klas młodszych dowiedzieli się czym jest asertywność i dlaczego jest ważna. Przypomniano, że każdy człowiek ma swoje prawa i nie powinno się narzucać innym osobom własnych racji czy poglądów.  Choć temat był trudny, łatwo przenieśliśmy go na codzienne życie każdego dziecka, bo które z nich nie spotkało się choć raz z namową, aby zrobić coś złego? Pójść na wagary? Oddać picie? Pokazać zadanie domowe? Po raz kolejny pożyczyć pieniądze? Czasem dzieci spotykają jeszcze inne trudne sytuacje, na przykład są zaczepiane przez znane lub obce osoby, wykorzystywane, manipulowane czy zastraszane. Takie sytuacje wymagają umiejętnego posługiwania się sztuką asertywności, która jest sztuką mówienia NIE oraz bycia w zgodzie ze sobą i innymi. Poza wiedzą jaką zdobyli uczniowie, każda osoba otrzymała dodatkowo opaskę na rękę sponsorowaną przez Gminę Goleniów ,,Szanuję, nie biję” i z uśmiechem wróciła na lekcję. 


 

 24 stycznia 2020 r. w Zespole Szkół w Goleniowie w ramach działań profilaktycznych odbyło się kolejne  spotkanie z przedstawicielem Policji p. Magdaleną Bieniek na temat „Niepożądane skutki zachowań agresywnych”. 


 
Pani Magda omówiła  konsekwencje niewłaściwego, niezgodnego z prawem postępowania nieletnich  i negatywnego zachowania godzącego w inną osobę. Dodatkowo   przestrzegała uczniów  przed negatywnymi skutkami zażywania wszelkich środków odurzających. Dzięki  spotkaniu uczniowie dowiedzieli się, jakie mają prawa i obowiązki w świetle obowiązujących przepisów prawnych, kiedy i kto ponosi odpowiedzialność prawną za swoje postępowanie oraz jak zachować się, gdy ktoś nakłania ich do czynu zabronionego przez prawo. 
Dorota Baczewska

 
 
 
 23 stycznia 2020 r. w Zespole Szkół w Goleniowie było kolorowo i zdrowo, a to wszystko za sprawą akcji „Zdrowe drugie śniadanie” propagującej spożywanie zdrowych przekąsek owocowo-warzywnych,  picie wody i  soków owocowych. Uczniowie, nauczyciele
i pracownicy szkoły
bardzo chętnie spożywali przygotowane przez uczniów klas 1/2/3a, 1/3bc i 5b  warzywa, owoce i świeże soki. Akcja będzie prowadzona cyklicznie dwa razy w miesiącu.  Dzięki takim działaniom  dieta naszych uczniów zostanie wzbogacona o dodatkową porcję witamin i składników mineralnych potrzebnych do prawidłowego rozwoju. 

Organizatorki akcji: Dorota Baczewska, Agnieszka Sućko, Marzena Gryczyńska

 
 
 
 Współpraca Zespołu Szkół z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną i z Komendą Powiatową Policji w Goleniowie Dnia 17 stycznia 2020 r. w Zespole Szkół w Goleniowie odbyło się spotkanie edukacyjne w ramach realizacji Wojewódzkiego Programu Profilaktyki Używania Substancji Psychoaktywnych w tym nowych narkotyków ,, Porozmawiajmy o zdrowiu i nowych zagrożeniach”. Głównym celem spotkania była promocja zdrowego stylu życia uczniów, kształtowanie umiejętności podejmowania decyzji odnośnie własnego zdrowia, poczucia odpowiedzialności za dokonywanie wyborów związanych ze zdrowiem oraz zapoznanie uczniów z zagrożeniami i skutkami przyjmowania narkotyków, alkoholu oraz leków. 
Katarzyna Taraska

 
 
 
 Rok rozpoczynamy sukcesami! Lepiej być nie może?


Teatr „Jestem inny, niż mnie znacie” z Zespołu Szkół w Goleniowie otrzymał Nagrodę Specjalną Burmistrza Gminy Goleniów Barnim 2019.To jednak nie wszystko... Bo czy może być lepiej dowiemy się już 3 lutego... Czeka nas wycieczka do Torunia... Teatr zakwalifikował się do drugiego etapu20 Ogólnopolskiego Festiwalu Twórczości Teatralno-Muzycznej Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie „Albertiana", na którym zaprezentuje swój najnowszy spektakl „Przepis na życie” To szczególny konkurs związany z Fundacją Anny Dymnej. Trzymajcie kciuki!

 

 17 stycznia 2020 r. w Zespole Szkół w Goleniowie odbyło się trzecie spotkanie związane z realizacją zadań programu Akademia Bezpiecznego Puchatka. Najmłodsi uczniowie dowiedzieli się  na co zwracać uwagę i czego unikać, będąc samemu w domu,  gdzie dzwonić, gdy coś niepokojącego się wydarzy, jak udzielać pierwszej pomocy oraz co zrobić, gdy się skaleczymy. Dziękujemy pani Joli Paś, która wzbogaciła nasze zajęcia pokazem jak udzielać pierwszej pomocy. Każdy uczeń mógł zdobytą wiedzę wykorzystać w praktyce ćwicząc na fantomie. 
Koordynator Dorota Baczewska
 Akcja „Paczka dla Rodaka i Bohatera na Kresach”.

 Zespół Szkół w Goleniowie przyłączył się do akcji „Paczka dla Rodaka i Bohatera na Kresach”. Organizatorem Akcji jest Fundacja Polskich Wartości (Wojciech Woźniak, Łukasz Szełemej, Sylwia Kudelska) a współorganizatorem Caritas Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej (ks. Maciej Szmuc).

Nasza szkoła pragnie nawiązać współpracę ze szkołami na obczyźnie, w których uczą się nasi polscy koledzy i koleżanki , nie jesteśmy obojętni na ich ciężki los i postanowiliśmy  przygotować dla nich paczki z pomocą rzeczową, które przed świętami Wielkanocy dotrą do polskich szkół na Litwie.

Nazwa akcji „Paczka dla Rodaka i Bohatera na Kresach” nawiązuje do poświęcenia Polsce, pamięci naszych korzeni, pielęgnowaniu tradycji i narodowego dziedzictwa. Jesteśmy wdzięczni naszym Rodakom na Kresach za rozpowszechnianie polskiej mowy, za utrwalanie historii, za trud życia. Naszą akcją oddajemy hołd Rodakom, tym którzy od pokoleń wiernie przestrzegają maksymy „Bóg, Honor, Ojczyzna”. To hołd dla naszych współczesnych Bohaterów zachowujących Polskość w najczystszej postaci. Akcję wspiera Para Prezydencka.

W ramach akcji prosimy o przekazywanie darów serca dla uczniów polskich szkół na Litwie. Mogą  to być własnoręcznie wykonane podarki, przybory szkolne, gry, puzzle, malowanki, słodycze z długą datą przydatności, drobne upominki. Zbiórka trwa do końca lutego 2020, potem spakowane podarki zostaną przewiezione do punktu odbioru w Szczecinie a następnie dostarczone pod wskazany adres na Litwie (w pierwszej turze akcji wytypowaliśmy dwie polskie szkoły: Szkoła Podstawowa w Piekieliszkach oraz Szkoła Specjalna w Solecznikach).  Wszelkie podarki można przynosić do koordynatorów szkolnych- J.Paś i N.Domaradzkiej oraz sekretariatu szkoły. Będziemy wdzięczni wszystkim, którzy przyłączą się do naszych działań.

                                                                                                                                      Jolanta Paś

 
 
 
 Konkurs Wojewody Zachodniopomorskiego „100 smaków Pomorza Zachodniego” został rozstrzygnięty.


Miło nam poinformować, iż uczniowie Branżowej Szkoły I stopnia nr 1 w Goleniowie, pod opieką Katarzyny Taraska, Barbary Całkiewicz i Alicji Rotter, zostali wyróżnieni przez Wojewodę Zachodniopomorskiego w ramach konkursu „100 smaków Pomorza Zachodniego”. Są to: Adrian Staciwa, Michalina Praszczyk, Natalia Młudzik i Sara Sochacka. Wyróżnionym gratulujemy. 

Katarzyna Taraska

 

 7 stycznia  w Zespole Szkół Specjalnych w Goleniowie odbył się  coroczny Konkurs Kolęd i Pastorałek.


 
Jak zawsze cieszył się on dużym zainteresowaniem. Uczniowie, zgodnie z regulaminem, występowali  solo lub w duecie przy akompaniamencie pianina ( Agata Januszko) i gitary ( Julia Kowalczyk). Wszyscy wykonawcy wykazali się odwagą, muzykalnością i znajomością tekstu. Po zakończeniu części konkursowej jury, które przysłuchiwało się wszystkim występom, odbyło krótką naradę. Czas oczekiwania na werdykt upłynął w bardzo miłej atmosferze – wszyscy uczestnicy wzięli udział
w zabawie muzycznej „Jaka to kolęda?”. Ze względu na wysoki poziom występów,  członkowie jury nie potrafili jednogłośnie wyłonić zwycięzcy i postanowili przyznać trzy pierwsze miejsca dla  duetów Martyna Siewiora /Ernest Tomaszewicz, Oskar Kuradczyk/Maksymilian Mikuła, solisty Jakuba Picha  i jedno wyróżnienie dla Magdaleny Mroziak za wybór ambitnego repertuaru. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy.  Wszystkim uczestnikom dziękujemy  za dobrą zabawę i zapraszamy do udziału za rok. 
 
 
 
 

 

© Od 2007 Created by - Jerzy Ratajczak