Zespół Szkół
w Goleniowie
72-100 Goleniów
ul.Niepodległości 1B
Telefon/fax:914184274,
914431133
e-mail: zssgol@wp.pl
 
Kampania Państwowej Komisji ds. Pedofilii "#Rozmawiaj#Reaguj" A   B   C
 
 
Już są wakacje
Życzymy udanego odpoczynku.
 
 
 
29.06.2012 r. - odbyło się  uroczyste zakończenie roku szkolnego 2011/2012.
 
 
Było to również pożegnanie dotychczasowej siedziby szkoły; nowy rok szkolny rozpoczniemy w nowej szkole. 
 
 
 
 
  22.06.2012 r. - "Najlepsi z najlepszych"

Tego dnia w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica w Nowogardzie odbyło się coroczne spotkanie laureatów olimpiad, konkursów i zawodów sportowych szkół i placówek, których organem prowadzącym jest Powiat Goleniowski.
 
 
 
 19.06.2012 r. grupa uczniów Zespołu Szkół w Goleniowie wzięła udział w rejsie po Odrze ufundowanym przez spółkę PAZIM dla uczestników Wojewódzkiego Konkursu „Internetowa Mądra Głowa”.
 Pogoda dopisała a i popatrzeć było na co. Podczas rejsu trwającego około jedną godzinę mieliśmy okazję zapoznać się z fragmentami szczecińskiego portu i terenami stoczni szczecińskich. Mogliśmy również podziwiać piękno, naturalnego brzegu Odry, z bogatą florą i fauną.
 
 
 15.06.2012 r. Rok szkolny dobiega końca, wakacje depczą nam po piętachJ, a kolejny Rodzinny Piknik Integracyjny za nami.
 
 
W tym roku biesiadowaliśmy w Budnie. My tzn. uczniowie zespołów edukacyjno - terapeutycznych, uczniowie nauczani indywidualnie, uczniowie Szkoły Przysposabiającej do Pracy, rodziny uczniów oraz nauczyciele. Było SUPER! Słonecznie, smacznie, sportowo, a co najważniejsze SAMODZIELNIE! Samodzielnie przygotowaliśmy poczęstunek, ognisko, zadbaliśmy o bezpieczeństwo i atmosferę! Kiedy my zajmowaliśmy się doskonaleniem samodzielności rodzice mieli czas na wymianę doświadczeń i rozwijanie znajomościJ. Zapraszamy do naszej galerii, mamy nadzieję, że zdjęcia oddadzą choć trochę zapału i pozytywnej energii, które nam towarzyszyły podczas zabawy!
 
 
 
 
15.06.2012 r. Zwieńczeniem akcji „Bezpieczna jazda. Karta rowerowa – moje pierwsze prawo jazdy” było wręczenie zdobytych kart rowerowych oraz gadżetów ufundowanych przez organizatora akcji - McDonald´s Polska.
 
 
Odbyło się ono w czasie apelu szkolnego. Wręczenia kart rowerowych, kamizelek i opasek odblaskowych dokonali dyrektor szkoły – Pani Marzanna Gąsior oraz Jerzy Ratajczak - nauczyciel, który akcję  tą w szkole przeprowadził.
 
 
 
 
 05.06.2012 r. Jesteśmy bogatsi o nowe doświadczenia! 
W auli Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego nr 2 w Szczecinie odbył się VII Wojewódzki  Turniej Sprawności Manualnej „ Sobieradek ” dla uczniów Szkół Przysposabiających do Pracy, w którym mieliśmy możliwość uczestniczyć. Zabawa przednia, choć konkurencje turniejowe były dla nas nie lada wyzwaniem! Czas na pochwałę: sprawnie i skutecznie poradziliśmy sobie z szyciem ściegiem dowolnym, zdobieniem techniką decoupage, nakrywaniem i dekoracją stołu, redagowaniem życzeń urodzinowych i innymi oryginalnymi zadaniamiJ.
Wróciliśmy z tarczą oraz praktycznymi i smacznymi nagrodami. Ale zgodnie stwierdziliśmy, że największą nagrodą dla nas był kontakt z młodzieżą z innych środowisk szkolnych. Dlatego żywimy nadzieję, że w przyszłym roku szkolnym spotkamy się ponownie. Tego sobie życzymy! A Organizatorom serdecznie dziękujemy!
 
05.06.2012 r. W dniu dzisiejszym gościli u nas z prelekcją goleniowscy policjanci realizujący  program profilaktyczny, zmierzający do zminimalizowania zjawiska cyberprzemocy wśród dzieci i młodzieży.
Celem prelekcji było zwrócenie uwagi najmłodszych i trochę starszych uczniów na niebezpieczeństwa jakie niesie ze sobą nieodpowiedzialne korzystanie z internetu. Funkcjonariusze uświadomili dzieciom i młodzieży, że internet to nie tylko gry, muzyka i portale społecznościowe, ale również szereg niebezpieczeństw jakie należy umieć rozpoznawać. Poruszono problematykę cyberprzemocy, uzależnienia od internetu oraz bezpiecznego komunikowania się w sieci. Jak się okazało temat spotkania nie jest obcy dzieciom i młodzieży, chętnie brały udział w dyskusji oraz dzieliły się własnymi spostrzeżeniami.
 
 Dnia 1 czerwca 2012r. w Zespole Szkół w Goleniowie obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Dziecka.
Cała społeczność szkolna bawiła się wspólnie na dyskotece połączonej z karaoke. W tym dniu przyznano Order Uśmiechu dla najsympatyczniejszego nauczyciela w naszej szkole. W tym roku szkolnym 2011/21012 tytuł ten uczniowie przyznali pani Magdalenie Wojciechowskiej- nauczycielce matematyki, która po przyznaniu odznaczenia i wypiciu tradycyjnego pucharu soku z cytryny do wszystkich pięknie się uśmiechnęła. Oprócz przyznania Orderu Uśmiechu został rozstrzygnięty również konkurs „Warto być dobrym”. Tytuł wraz z nagrodą w postaci roweru otrzymał uczeń Łukasz Niedźwiecki. Według uczniów i nauczycieli imprezę można udać za udaną.
Wszystkim organizatorom serdecznie dziękujemy!!:)
 

 

© Od 2007 Created by - Jerzy Ratajczak