Zespół Szkół
w Goleniowie
72-100 Goleniów
ul.Niepodległości 1B
Telefon/fax:914184274,
914431133
e-mail: zssgol@wp.pl
 
Kampania Państwowej Komisji ds. Pedofilii "#Rozmawiaj#Reaguj" A   B   C
   Strona główna      Aktualności - rok szkolny 2021/2022      Październik 2021

 Pod koniec października w Koninie odbyły się Mistrzostwa Polski w Badmintonie. 


Uczeń Zespołu Szkół w Goleniowie – Seweryn Bukowski zajął IV miejsce. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów sportowych.


 

 Już po raz kolejny Zespół Szkół przyłączył się do akcji # Szkoła Pamięta.


W ramach akcji nasi uczniowie podejmowali szereg działań związanych z miejscami pamięci, ważnymi osobami oraz nawiązujących do polskiej tradycji świąt zadusznych. 

Wielu uczniów wraz z wychowawcami odbyło lokalne wycieczki odwiedzając miejsca pamięci ważne dla miejscowej ludności i poznając historie z nimi związane. Ponadto uczniowie udali się na miejscowy cmentarz gdzie pomogli uporządkować groby opuszczone i zaniedbane, uczestniczyli w zajęciach tematycznych dotyczących dnia zadusznego, przygotowali prace plastyczne i gazetki, związane z powyższym tematem. 

Uczniowie klas 7 i 8 przygotowali gazetkę nt. Józefa Piłsudskiego i jego zasług dla Polski oraz zagospodarowali gabloty szkolne rewitalizując eksponaty historyczne i pamiątki rodzinne. Galeria zdjęć z działań w załączeniu.

więcej

 

 

  W dniach 9 - 24 października uczniowie Zespołu Szkól brali udział w Europejskim Tygodniu Kodowania. 

Uczniowie ćwiczyli wykonywanie kodów (instrukcji) zapisanych różnymi sposobami i udowadniali, że do kodowania nie potrzeba komputera, a kodowanie jest ściśle związane z naszą codziennością.

 

 
 

 
 
  20 PAŹDZIERNIKA – DZIEŃ KRAJOBRAZU

„Otwarte krajobrazy”

Krajobraz to przestrzeń, w której żyjemy. Zależy nam, aby otaczający nas krajobraz był piękny i harmonijny, aby przyczyniał się do podnoszenia jakości naszego życia. Aby pozytywnie wpływał na nasze samopoczucie, dając nam poczucie bezpieczeństwa, ułatwiając tworzenie i utrzymywanie więzi społecznych, inspirując i motywując nas do działania. „Otwarte krajobrazy” to przestrzeń bez niepożądanych, psujących krajobraz elementów. Ideą jest docenienie wartości dostępnych na co dzień przestrzeni przyrodniczych, rolniczych i miejskich.


Włączając się w obchody Dnia Krajobrazu, uczniowie poszczególnych klas wraz z wychowawcami i nauczycielami wzięli udział w zorganizowanym przez siebie „spacerze krajobrazowym” pod tytułem; „Wartości krajobrazowe naszej Małej Ojczyzny”. Na podstawie przeprowadzonych obserwacji uczniowie przygotowali prezentacje zdobytych doświadczeń w formie plakatu, gazetki w klasie, pracy plastycznej, małej galerii fotograficznej.

 
 

     

© Od 2007 Created by - Jerzy Ratajczak