Zespół Szkół
w Goleniowie
72-100 Goleniów
ul.Niepodległości 1B
Telefon/fax:914184274,
914431133
e-mail: zssgol@wp.pl
 
Kampania Państwowej Komisji ds. Pedofilii "#Rozmawiaj#Reaguj" A   B   C
   Strona główna      Projekt POWER      Realizacja projektu

REALIZACJA PROJEKTU


 

 5 listopada w Warszawie odbyła się druga edycja PowerED. W tym roku pod hasłem „Doradztwo zawodowe w wyrównywaniu szans edukacyjnych”.

      


Konferencja ta to spotkanie czterech grup ekspertów– pracodawców, samorządów, organizacji społecznych i pracowników oświaty, których zadaniem było wypracowanie rekomendacji i strategii współpracy na temat tego, jak wspierać etyczne i skuteczne doradztwo zawodowe w szkołach, jakie działania podejmować, by wszystkie dzieci – a zwłaszcza te ze środowisk defaworyzowanych – miały szansę wykorzystać swój potencjał i talent w życiu zawodowym.


       


Po raz drugi do uczestniczenia w pracach stolika ekspertów podczas konferencji została zaproszona nauczycielka Zespołu Szkól Specjalnych w Goleniowie pani Krystyna Parszuto.


 
 
 
 
 
  W dniach 9 - 24 października uczniowie Zespołu Szkól brali udział
w Europejskim Tygodniu Kodowania. 

Uczniowie ćwiczyli wykonywanie kodów (instrukcji) zapisanych różnymi sposobami i udowadniali, że do kodowania nie potrzeba komputera, a kodowanie jest ściśle związane z naszą codziennością.
 

 
 

 
 
 

 
 
 

        „Poznaj Goleniów z apkami” to jedna z odsłon nowej inicjatywy Zespołu Szkół Specjalnych w Goleniowie realizowana w ramach trwającego projektu POWERSE. 

Tym razem uczniowie szkoły poznali aplikacje przydatne w poruszaniu się po mieście, zdobywaniu informacji np. z wykorzystaniem kodów QR, rozpoznawaniu roślin na podstawie zdjęć i inne.  W ramach projektu „Pozwól mi zrobić, a zrozumiem – podnoszenie kompetencji cyfrowych uczniów o specjalnych potrzebach edukacyjnych” odbędą się jeszcze projekty „NFC i tajemnice nowego dowodu osobistego”  oraz „Translatory łączą Europę”. 
 
  W dniach od 6 do 12 czerwca 2021 roku 2 nauczycielki Zespołu Szkół w Goleniowie wzięły udział w kursie ICT In the Classroom: Innovative Tools to Facilitate Students Learning, Collaboration Creativity w ramach projektu dofinansowanego z Funduszy Europejskich: „Pozwól mi zrobić, a zrozumiem – Rozwijanie kompetencji cyfrowych uczniów o specjalnych potrzebach edukacyjnych”. 

Kurs odbywał się na jednej z najpiękniejszych Wysp Kanaryjskich – Teneryfie. Uczestnicy kursu mogli nauczyć się ciekawych aplikacji i narzędzi multimedialnych, które są przydatne w pracy z uczniami. Wymiana doświadczeń zawodowych między kursantami pozwoliła nawiązać nowe możliwości współpracy między szkołami z Polski i innych krajów europejskich.

 
 
 

 
 
 
 
       PROJEKT-EASTER WISHES EXCHANGE

 
 
 
  W dniach 12 – 25 października 2020 roku braliśmy udział w Europejskim Tygodniu Kodowania.Ćwiczyliśmy wykonywanie kodów (instrukcji) zapisanych różnymi sposobami. Udowadnialiśmy, że do kodowania nie potrzeba komputera, a kodowanie jest ściśle związane z naszą codziennością.

 

© Od 2007 Created by - Jerzy Ratajczak