Zespół Szkół
w Goleniowie
72-100 Goleniów
ul.Niepodległości 1B
Telefon/fax:914184274,
914431133
e-mail: zssgol@wp.pl


   Home      "Szkoły Powiatu Goleniowskiego drogą dynamicznego rozwoju zawodowego"      Realizacja projektu


 
 

Realizacja Projektu Powiatu Goleniowskiego 8.6 RPO pt. „Szkoły Powiatu Goleniowskiego drogą dynamicznego rozwoju zawodowego”

W naszej szkole realizowane są zadania wynikające z założeń projektu skierowanego dla uczennic i  uczniów Zasadniczej Szkoły Zawodowej nr 1 i Branżowej Szkoły I Stopnia nr 1 w Goleniowie. 

Do projektu przystąpili uczniowie wybierani zgodnie z regulaminem rekrutacji. W ramach projektu każdy uczestnik będzie objęty kursami, zajęciami praktycznymi oraz doradztwem edukacyjno-zawodowym. Aktualnie zajęciami praktycznymi i doradztwem edukacyjno-zawodowym objęte są dwie grupy uczniów:

  1. Pracownik pomocniczy obsługi hotelowej ( 2 uczniów, 1 uczennica)
  2. Kucharz ( 3 uczennice, 3 uczniów).

    Praktykanci mają do odbycia 152 godziny zajęć w ciągu roku szkolnego. Obie grupy odbywają zajęcia w Hotelu JF Duet S.C. w Goleniowie.

    W trakcie realizacji projektu przewidziano następujące kursy:

  1. Dla kierunku kucharz: kurs carvingu, kurs cukiernika, kurs piekarza.
  2. Dla kierunku pracownik pomocniczy obsługi hotelowej: kurs carvingu, kurs baristy, kurs kelnerski.

Bardzo istotne jest także doposażenie placówki w ramach projektu,  w nowoczesny sprzęt, urządzenia, narzędzia i materiały, które spowodują powstanie komfortowych warunków nauki zawodu i dadzą młodzieży możliwość zaistnienia na rynku pracy, jako efektywny pracownik. 

 

  • Kurs carvingu

W ramach projektu:   Szkoły Powiatu Goleniowskiego drogą dynamicznego rozwoju zawodowego, odbył się kurs carvingu/zdobienia potraw dla uczniów Branżowych Szkół I stopnia w Zespole Szkół w Goleniowie i Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Nowogardzie.  Kurs prowadziła firma carving-Gniech z Wejherowa, która złożyła najkorzystniejszą ofertę.  W kursie wzięło udział 29 uczniów obu szkół. Uczniowie nabyli umiejętności artystycznego zdobienia potraw oraz tworzenia interesujących kompozycji, zdobywając certyfikaty, przez co podnieśli swoją atrakcyjność na rynku pracy.

więcej

© 2007 - 2018 Created by - Jerzy Ratajczak