Zespół Szkół
w Goleniowie
72-100 Goleniów
ul.Niepodległości 1B
Telefon/fax:914184274,
914431133
e-mail: zssgol@wp.pl
 
Kampania Państwowej Komisji ds. Pedofilii "#Rozmawiaj#Reaguj" A   B   C
   Strona główna      Rok szkolny 2012/2013      Listopad 2012

 
 Dnia 30 listopada obchodziliśmy Światowy Dzień Walki
z AIDS.
 

 

 
W wigilię Światowego Dnia Walki z AIDS w naszej szkole odbyły się dwugodzinne zajęcia w każdym oddziale. Uczniowie korzystając z tablic multimedialnych zapoznali się z problemem w oparciu o materiały Krajowego Centrum ds. AIDS. 
Następnie wspólnie z wychowawcami wykonali pomysłowe gazetki dotyczące wirusa HIV oraz choroby którą wywołuje. Prócz tego w zespołach klasowych powstały wiersze związane z tematem głównym. Do tego zadania młodzież podeszła niezwykle twórczo. Komisja, w której decydujący głos mieli uczniowie, nagrodę dla najciekawszej gazetki przyznała klasie II gb. Najlepszym wierszem okazała się praca klasy Spp. Słodkie nagrody były świetnym dodatkiem do zabawy na dyskotece. Tego dnia wszyscy mieli przypięte czerwone kokardki, które są symbolem solidarności z chorymi na AIDS.  
Pedagog
 
 
 26.11.2012r.- uczniowie Zespołu Szkół w Goleniowie odwiedzili fabrykę bombek.
 
 
Święta tuż tuż… My tego namacalnie doświadczyliśmy! Bowiem wpadliśmy z wizytą do fabryki bombek w Koszalinie. Prawdziwy raj dla małych i dużych miłośników świątecznej atmosfery. Zwiedziliśmy fabrykę oraz poznaliśmy etapy powstawania bombek. Mieliśmy okazję obserwować jak się dmucha, srebrzy, maluje i zdobi. Uwieńczeniem tej lekcji było własnoręczne wykonanie swojej bombki. Myślę, że teraz kiedy będziemy ubierać choinkę, każdy z nas na bombki spojrzy trochę innym okiem, bo… wiemy jak one są zrobione!

Z pierwszymi świątecznymi wrażeniami - uczniowie klasy 4-6b i ISPP
 
 
 
 19.11.2012 r.
 
 
 
 
 19.11.2012 r. Rozpoczęły się zapisy chętnych do udziału
w V KOMPUTEROWYM KONKURSIE SKOKÓW NARCIARSKICH (konkurs dla uczniów i pracowników Zespołu Szkół
w Goleniowie).
 
Zapraszamy !!!
 
 
 16.11.2012- w Zespole Szkół odbył się Dzień Europejczyka

 

 
Czy jest możliwe zwiedzenie połowy krajów europejskich w jeden dzień? Owszem! Ale tylko w Zespole Szkół! A to wszystko za sprawą Dnia Europejczyka, który zorganizowała p. Paulina Gwardiak. Więc zapraszamy na krótką relację z naszej wyprawy. Podróż zaczęliśmy od Polski. Najmłodsze klasy przypomniały nam legendę o powstaniu Gniezna, pokazały narodowe stroje i sprawdziły wiedzę na temat ojczyzny. Dla wszystkich odwiedzających przygotowały „flago-kanapeczki” oraz jabłecznik. Kolejnym naszym przystankiem była Grecja! Spożywając ziemniaczaną sałatkę z fetą oraz podziwiając wystrój klasy, poczuliśmy prawdziwy  śródziemnomorski klimat. Następnie obraliśmy kierunek Francja! Tutaj poznaliśmy zabytki Paryża i nauczyliśmy się kilku francuskich zwrotów. Z bagietką w ręku ruszyliśmy odwiedzić ojczyznę Pinokia. Włochy przywitały nas współczesną wersją Romea i Julii, a pożegnały własnoręcznie wykonaną pizzą. Ostatnim punktem naszej wycieczki były Czechy. Czuliśmy się tutaj naprawdę domowo!
A to wszystko za sprawą postaci z czeskich bajek i jakże sympatycznego języka. Pełni wrażeń , wspaniałych smaków, zapachów i widoków udowodniliśmy, że podróżować można zawsze i wszędzie.J
 
 
 
 W dniu 10.11.2011r. w Zespole Szkół przy ul. Niepodległości 1B w Goleniowie odbyła się uroczysta Akademia z okazji obchodów Święta Niepodległości.
 
 
 
 

 

© Od 2007 Created by - Jerzy Ratajczak