Zespół Szkół
w Goleniowie
72-100 Goleniów
ul.Niepodległości 1B
Telefon/fax:914184274,
914431133
e-mail: zssgol@wp.pl
 
Kampania Państwowej Komisji ds. Pedofilii "#Rozmawiaj#Reaguj" A   B   C
   Strona główna      Rok szkolny 2016/2017      Luty 2017

 TYDZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU (06-10.02.2017)

7 lutego, już po raz 13. w Polsce i w ponad stu krajach na świecie, obchodzony jest Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI), poświęcony bezpieczeństwu dzieci i młodzieży w sieci. Hasło tegorocznej edycji: „Razem zmieniamy internet na lepsze” podkreśla rolę każdego użytkownika sieci w budowaniu bezpiecznego i przyjaznego środowiska online. Każdy z nas ponosi odpowiedzialność za to, co robi w sieci i w jaki sposób z niej korzysta. 


Nasza Szkoła przyłączyła się również do tej akcji po hasłem: Tydzień Bezpiecznego Internetu- Razem zmieniamy internet na lepsze. W ramach tygodniowych zajęć promujących bezpieczeństwo w sieci:

  • Przeprowadzono trzy prelekcje- 
    • Gimnazjum: profilaktyczne spotkanie z przedstawicielem Policji, podczas którego został poruszony temat bezpiecznego korzystania z zasobów sieciowych oraz problem cyberprzemocy;
    • Gimnazjum I-III: Lekcja bezpieczeństwa w internecie. 10.02.2017 r.
    • Szkoła Podstawowa: Lekcja bezpieczeństwa- Owce w sieci. 10.02.2017 r.
  • Zorganizowano pogadanki na tematy związane z internetem w świetlicy, bibliotece szkolnej oraz na lekcjach wychowawczych;
  • Uczniowie z pomocą opiekunów wykonali gazetki tematyczne oraz plakaty promujące akcję (biorące udział w konkursie szkolnym).

Wszystkim osobom zaangażowanym w akcję dziękujemy za pomoc i organizację zajęć.

B.Wróbel, D.Szkudlarek

więcej

 

 "FERIADA 2017" 

Stowarzyszenie "Niepokonani" w pierwszym tygodniu ferii zimowych, organizowało półkolonie dla uczniów Zespołu Szkół w Goleniowie. Dzięki pomocy i wsparciu Gminy Goleniów oraz sponsorów, nasi podopieczni mogli uczestniczyć w licznych wyjazdach i atrakcjach, dla nich przygotowanych. Dni rozpoczynaliśmy ciepłym śniadaniem, przywożonym przez firmę "Ikar", potem uczyliśmy się Zumby, pod czujnym okiem Marysi Stanuch. Następnie udawaliśmy się, na zaplanowane wcześniej wyjazdy i wyprawy. Byliśmy na lodowisku w Goleniowie, na basenie
w kompleksie "Fala", w papugarni "RIO" w Szczecinie, w kinie Helios i Nadleśnictwie Kliniska. Czas ten, upływał nam, na cudownych przygodach, nowych doznaniach i z pewnością pozostawi po sobie, wspaniałe wspomnienia. 

Monika Jastrzębska W dniu 10 lutego 2017 r. (piątek), w klasie informatycznej Zespołu Szkół w Goleniowie odbył się już po raz VIII finał Komputerowego Konkursu Skoków Narciarskich.

W finale wzięło udział sześciu uczniów, którzy pozytywnie przebrnęli przez eliminacje, które odbyły się trzy tygodnie wcześniej. Licznie zgromadzona widownia, mogła obserwować występy finalistów na tablicy multimedialnej znajdującej się w pracowni. Zawodnicy rywalizowali na jedenastu skoczniach i suma zdobytych punktów decydowała o miejscu w końcowej klasyfikacji. Przedstawia się ona następująco:

1.

Marcin Walczak

2.

Andrzej Janowski

3.

Alan Gęga

4.

Adrian Kaczmarek

5.

Marek Lieder

6.

Łukasz Bęben

Bezpośrednio po zakończeniu konkursu Dyrektor szkoły p. Wojciech Maciejewski wręczył zwycięzcy puchar wykonany przez Oddział Terapeutyczny Zakładu Karnego w Goleniowie a wszystkim uczestnikom dyplomy, medale oraz upominki ufundowane przez p. Wojciecha Redmanna oraz organizatorów. 

Agnieszka Morawska i Jerzy Ratajczak

więcej

 

 Dnia 9 lutego 2017 r. w czwartek została przeprowadzona lekcja otwarta pt. Herbata – napój gorący. 


Uczniowie mogli dowiedzieć się skąd wzięła się herbata, kto jest jej największym producentem, jakie są rodzaje herbat, jakie ma właściwości oraz wiele innych ciekawych informacji. Po obejrzeniu i wysłuchaniu prezentacji młodzież rozwiązywała różne zadania: test wyboru, krzyżówkę oraz wykreślankę. Miłym akcentem lekcji była możliwość degustacji różnych rodzajów herbat. 

Barbara Całkiewicz


 W ostatni wtorek przed feriami zimowymi - 07.02.2017 r. w Zespole Szkół Specjalnych im. Juliana Tuwima w Stargardzie odbył się XVIII Wojewódzki Turniej Gier i Zabaw Ruchowych. 


Celem turnieju było rozwijanie sprawności fizycznej, wzbogacanie emocjonalnych przeżyć dzieci, popularyzowanie i upowszechnianie kultury fizycznej wśród uczniów placówek kształcenia specjalnego. Zespół Szkół w Goleniowie reprezentowało 6 uczniów: Milena Markiewicz, Marcel Miżejewski, Grzegorz Żyła, Maciej Janiszewski, Michał Bacza i Jakub Jędrzejewski. W zasadniczej rundzie było 7 konkurencji sportowych. Dodatkowo była runda finałowa. Nasi uczniowie wywalczyli ostatecznie 3 miejsce, co jest dużym osiągnięciem zawodników szkoły. Zawodnicy wykazali się dużą wolą walki i w ostatnich konkurencjach byli bardzo zaangażowani. W Turnieju wzięło udział aż 9 ekip z województwa zachodniopomorskiego. Uczestnikom gratulujemy i życzymy w przyszłym roku pierwszego miejsca. Opiekunem podczas zawodów była Natalia Laskowska. 

N.Laskowska

więcej

 

 

  Tegoroczna Gala Sportu odbyła się w piątek 3 lutego 2017r. w hotelu 

JF Duet w Goleniowie. 


Gala podsumowała osiągnięcia sportowe zawodników z klubów Gminy Goleniów za 2016r. Dekoracji zawodników i trenerów dokonywali poseł na Sejm RP Magdalena Kochan, Zastępca Burmistrza Gminy Goleniów Tomasz Banach, Dyrektor Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Janina Mucek oraz Krystyna Jaworska Przewodnicząca Komisji Spraw Społecznych, Edukacji, Kultury
i Sportu Gminy Goleniów. 


Na Galę Sportu przybyli również zaproszeni goście: sportowcy, dyrektorzy i nauczyciele gminnych szkół podstawowych
i gimnazjalnych, prezesi klubów sportowych Gminy Goleniów, przedstawiciele mediów oraz zgromadzeni licznie rodzice nagrodzonych laureatów. Podczas Gali Sportu uczniowie Zespołu Szkół w Goleniowie reprezentowali Polskie Towarzystwo Społeczno-Sportowe Sprawni Razem. Oto nasi laureaci i ich osiągnięcia:

1. Janowska Sylwia: Mistrzostwa Województwa w pływaniu, st. grzbietowy - 1 miejsce, Mistrzostwa Województwa w biegach przełajowych - 3 miejsce

2. Kosiaty Julia: Mistrzostwa Województwa w pływaniu, st. klasyczny - 1 miejsce

3. Kaczmarek Daniel: Mistrzostwa Województwa w badmintonie - 2 miejsce, Mistrzostwa Województwa w halowej piłce nożnej - 2 miejsce

4. Markiewicz Milena: Mistrzostwa Województwa w tenisie stołowym - 1 i 3 miejsce

5. Młudzik Natalia: Mistrzostwa Województwa w tenisie stołowym - 1 miejsce

6. Wiśniewicz Patyrycja: Mistrzostwa Województwa w tenisie stołowym - 3 miejsce

7. Sulikowska Andżelika:  Mistrzostwa Województwa w biegach przełajowych - 2 miejsce

8. Garbaciak Jakub:  Mistrzostwa Województwa w biegach przełajowych - 1 i 3 miejsce 

9. Staciwa Adrian: Mistrzostwa Województwa w halowej piłce nożnej - 2 miejsce

10. Sulikowski Mateusz: Mistrzostwa Województwa w halowej piłce nożnej 2 miejsce

11. Dudziński Filip: Mistrzostwa Polski w tenisie stołowym SR - 7 miejsce, Mistrzostwa Województwa w tenisie stołowym SR - 1 miejsce, Mistrzostwa Województwa w halowej piłce nożnej - 2 miejsce 

Trenerami PTS-S Sprawni Razem Goleniów są: Natalia Laskowska, Krystyna Wegnerowska, Sebastian Zaremba. Naszym zawodnikom i trenerom życzymy, aby rok 2017 przyniósł jeszcze więcej osiągnięć sportowych. 
N.Laskowska

 

© Od 2007 Created by - Jerzy Ratajczak